Калиакра победи Видима-Раковски с 1:0 в последна среща от 27-ия кръг на родната „А” група и направи решителна крачка към запазване на мястото си в елита. Единственото и победно попадение за тима от Каварна отбеляза Детелин Димитров в 70-ата минута.

Още след първия съдийски сигнал домакините взеха инициативата и се опитаха да натиснат съперника в собственото му наказателно поле. Александров обаче пропусна да открие резултата още в 5-ата минута след удар от изгодна позиция, а Минев нацели грдата със силен изстрел след още пет минути игра. До края на първото полувреме с пропуск за Калиакра се отчете още и Майкъл Тевия, а гостите от Видима лека полека изравниха играта, но така и не създадоха чисто голово положение.

След почивката отново играчите на Калиакра започнаха по-активно, докато гостите от Севлиево дебнеха на контраатака и стреляха предимно отдалеч и неточно. Усилията на домакините в крайна сметка дадоха резултат и в 70-ата минута след центриране от корнер на Раденцов топката бе засечена с глава от Детелин Димитров в мрежата за 1:0. И след този гол играчите на Калиакра продължиха да атакуват в търсене на друго попадение, което да ги успокои. В 81-ата минута Господинов от гостите за малко не си отбеляза гол, а Филипов не можа да преодолее Колев след още шест минути игра. В добавеното 4-минутно продължение на срещата гостите от Видима се опитаха да натиснат и да стигнат до изравнителен гол, но така и не успяха.

Така след днешната си победа Калиакра събра актив от 46 точки и се изкачи на 12-о място във временното класиране, докато Видима остана в опасната зона на 14-а позиция с 20 пункта.

КАЛИАКРА - ВИДИМА-РАКОВСКИ 1:0
1:0 Детелин Димитров (70)

Срещата по минути
5 - Александров от домакините стреля от  удобна позиция, но Колев лови
10 - Минев от Калиакра нацели гредата след силен удар при разбъркване в наказателното поле на гостите
22 - Майкъл Тевия получи чудесен извеждащ пас от Иван Александров, но стреля неточно в аут
35 - гостите от Видима позиравниха играта
40 - събитията се водят в центъра на терена, липсват положения за гол пред двете врати
45 - вратарят на гостите Колев отрази с вещина изпълнение на пряк свободен удар в полза на Калиакра
45+1 - край на първото полувреме

47 - Александров стреля с глава, но вратарят на гостите Колев отново спасява
57 - Велев от Видима стреля отдалеч, но неточно покрай вратата
70 - topka.jpg ГОЛ! Калиакра повежда в резултат - 1:0. Раденцов центрира от корнер и Детелин Димитров засече топката с глава мрежата
72 - smqna.jpg  Ня мястото на Иван Александров от Калиакра в игра се появява Десислав Русев
73 - smqna.jpg  Атанас Иванов от Видима е заменен и на негово място в игра влиза Владинов
81 - Христо Господинов от гостите можеше да си вкара куриозен автогол и да реши всичко в този мач
87 - След удар на Филипов вратарят на гостите Колев показва завиден рефлекс и спасява
90+2 - Много мощен удар на Велев от гостите, но топката преминава на сантиметри от лявата греда.
90+5 - край на мача.
Калиакра: 12. Й.Господинов, 3. Минев, 4. Д.Димитров, 5. А.Димитров, 6. Тевия (55 - 10.Николай Петров), 8. Раденцов (86 - 31.Филипов), 9. Александров (72 - 18. Десислав Русев), 11. Кателиев, 15. А.Петров, 17. Кичуков-капитан, 23. Г.Станчев
Старши треньор: Тони Здравков

Vidima_Rakovski.JPG
Видима-Раковски: 22. Колев, 3. Ашимов, 5. Г.Иванов-капитан, 6. Бранеков, 7. Велев, 10. Хр.Господинов, 11. Владимиров, 15. А.Русев (84 - 19. Игнатов), 17. Щърков, 20. А.Иванов (73 - 9. Владинов), 24. Панов
Старши треньор: Димитър Тодоров