Локомотив Пловдив победи с 2:0 Славия в София в мач от 13 кръг на "А" група. И двете попадения реализира героят и голмайстор на "смърфовете" в най-новата история Мартин Камбуров в 48-ата и 79-ата минути. Домакините играха в намален състав от 71-ата минута, когато с директен червен картон бе изгонен Цветомир Панов. След победата Локомотив Пловдив измести Славия от деветото място и събра 13 точки, а "белите" слязоха едно място надолу и са десети с 12 точки. Славия е с равни точки с единадесетия Марек, който заедно с Хасково заема местата на изпадащите отбори.

През първото полувреме домакините от Славия играха малко по-добре и по-често поглеждаха към вратата на противника. В 17-ата минута Господинов спаси удар на Мишел Платини. В 30-ата минута бразилецът бе изведен зад защитата на гостите, но Молдованов в последния момент изби в ъглов удар. През второто полувреме Локомотив (Пловдив) тотално надигра противника, а и получи бонус с червения картон на Цветомир Панов. В 48-ата минута Мартин Камбуров откри резултата след грешка на Мичел Бургзорг. Славия можеше да изравни и съвсем да промени статуквото на терена, но още в следващата атака пропуснаха удобен момент. Радослав Василев влезе в наказателното поле, стигна почти до аутлинията, върна назад към Мишел Платини, който бе сам срещу Господинов и стреля от упор, но топката срещна главата на вратаря, след което попадна във Фернандо да Силва. Той вместо да изпрати топката в изпразнената врата, стреля встрани от левия стълб.

В 61-ата минута Иван Вълчанов засече топката с глава, но прати топката в горната греда. В 71-ата минута Цветомир Панов от Славия получи директен червен картон за грубо нарушение с Бирсент Карагерен. В 79-ата минута гостите решиха изхода на двубоя след бърза контраатака. Благой Наков намери Мартин Камбуров на точката за изпълнение на дузпа, който реализира за крайното 2:0.

Двубоят по минути с БЛИЦ
30 -
Извеждащ пас към Мишел Платини, който изскочи зад защитата на Локомотив, но Молдованов се включи с решаваща намеса и успя да избие в ъглов удар
42 -
45 -
45 - Край на първото полувреме
-------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
46 -
46 - ПРОПУСК на Мишел Платини. Бразилецът бе изведен сам срещу Господинов, който обаче отклони топката
48 -
50 - Атака за Славия отляво, Радослав Василев влезе в наказателното поле, стигна почти до аутлинията, върна назад към Мишел Платини, който бе сам срещу Господинов и стреля от упор, но топката срещна главата на вратаря, след което попадна във Фернандо да Силва. Той вместо да изпрати топката в изпразнената врата, стреля встрани от левия стълб
61 - ГРЕДА за Славия, Иван Вълчанов стреля с глава, но топката срещна напречната греда
62 -
71 -
74 -
78 - ВЕЗАЛОВ на път да си вкара автогол, след като бе притиснат от Мартин Камбуров. Везалов върна топката към вратаря Петков, разминаха се, но Петков все пак се върна и улови
79 -
topka.jpg ГООЛ за Локомотив Пловдив, голмайстор Мартин Камбуров. Бърза контраатака на Локомотив, Благой Наков изведе Камбуров, който от точката за изпълнение на дузпа реализир
82 -
smqna.jpg смяна в състава на Локомотив Пловдив, на мястото на Благой Наков влиза Георги Вълчев
90 - 6 минути добавено време