Локомотив (София) победи с класическото 3:0 Локомотив (Мездра) в мач от 25-ия кръг на "А" група. По този начин "железничарите" събраха 46 точки и изместиха Литекс (с 45) от четвъртото място. Отборът от "Надежда" е само на точка от третия Черно море.

В герой за Локо (Сф) и днес се превърна Мартин Камбуров. Завърналият се тази зима в България нападател се отчете с две попадения във вратата на гостите от Мездра, за да оформи головата си сметка на 13 бройки, които вкара от началото на пролетния полусезон. Камбуров е само на попадение зад лидера в голмайсторската листа Дормушали Саидходжа, който има 14.

Един гол за Локо (Сф) днес вкара и Виктор Шпишич. Капитанът на гостите Предраг Пажин пък получи директен червен картон още в 17-ата минута за грубо нарушение срещу Зоран Балдовалиев пред наказателното поле. През втората част вратарят на "железничарите" от Мездра Юлиан Левашки се контузи и бе заменен от Георги Георгиев. Резервата обаче не допусна попадение в мрежата си до края на двубоя.

Срещата по минути - ТУК

ЛОКО (Сф) - ЛОКО (Мз) 3:0
1:0 Мартин Камбуров (32), 2:0 Виктор Шпишич (37), 3:0 Мартин Камбуров (49)

ЛОКО (Сф): 84.Валентин Галев, 3.Ваня Джаферович, 11.Кристиян Добрев, 20.Аделино Лопеш, 10.Светослав Дяков, 81.Калоян Караджинов, 6.Христо Златински, 30.Димо Атанасов (59-7.Румен Горанов), 8.Виктор Шпишич, 28.Зоран Балдовалиев, 19.Мартин Камбуров (81-15.Данаил Митев)

ЛОКО (Мз): 21.Юлиан Левашки (63-1.Георги Георгиев), 99.Предраг Пажин, 2.Дамян Рачка, 18.Николай Христозов, 22.Зоран Цветкович, 8.Радослав Анев, 6.Аристеидис Лотас (46-20.Филип Филипов), 77.Фаусто Лоренцо, 7.Красимир Георгиев, 19.Георги Каранейчев (21-25.Тихомир Трифонов), 9.Тозе Мареко