Черно море и Локо (Пд) завършиха 1:1 в един от най-интересните мачове от кръга. Големият грешник за кандидата за Европа бе капитанът Здравко Лазаров, който изпусна дузпа на стадион “Тича”. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Танко Дяков, който изби топката от голлинията и получи червен картон още в 35-ата минута. За домакините откри Георги Божилов, а Христо Златински изравни от бялата точка.

С поделените точки Локомотив остава на петото място в класирането. “Моряците” се изравняват със седмия и осмия Берое и Славия с по 26 точки.

Мачът започна с домакински натиск. Той даде резултат в 15-ата минута, когато Георги Илиев центрира от корнер. След няколко паса и карамболи топката стигна до непокрития Георги Божилов, който без проблем вкара за 1:0. Последваха удари на Даниел Георгиев и Александър Александров. Домакините искаха и дузпа за игра с ръка на Юнес Бенжелюн, но съдията не реагира.

В 34-ата минута Танко Дяков изби топката с ръка от голлинията след удар на Юнес Бенжелюн. Съдията Таско Тасков изгони защитника и даде дузпа за Локомотив. Капитанът на тима Здравко Лазаров стреля над вратата. До почивката Георгиев и Атанасов стреляха опасно, но неточно.

В 54-ата минута реферът отсъди нова дузпа за гостуващия тим след фаул на Александров срещу Йордан Тодоров. Този път Христо Златински застана зад бялата точка и не сгреши – 1:1.

До края на мача Черно море стоеше по-добре на терена, макар и с човек по-малко. Опитите на “моряците” да вкарат нов гол обаче останаха безуспешни./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЧЕРНО МОРЕ – ЛОКО (Пд) 1:1
1:0 Георги Божилов (15), 1:1 Христо Златински (54-д)

Черно море: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 15.Александър Александров, 21.Грорги Илиев, 3.Адемар, 23.Даниел Георгиев (75 - 90.Румен Николов), 27.Даниил Ратников (46 - 55.Росен Колев), 14.Георги Божилов (83 - 77.Владимир Каптиев), 8.Дончо Атанасов, 5.Камазола

Локо (Пд): 33.Флориан Лучини, 2.Родригес, 5.Юнес Бенжелюн, 24.Самир Бенжелюн (62 - 88.Патрик Огунсото), 55.Мартин Кавдански, 80.Габор Ерош, 16.Христо Златински, 7.Йордан Тодоров, 77.Здравко Лазаров (89 - 29.Драги Коцев), 99.Николас Раймонди, 10.Сержиньо

Стадион: “Тича”
Съдия: Таско Тасков
Жълти картони: С. Александров, Д. Георгиев (Ч), С. Бенжелюн, Златински, Ерош (Л)
Червен картон: Танко Дяков (Черно море - 35)