Черно море постигна трудна победа с 3:2 срещу Пирин 2001 (Благоевград) в мач от 26-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

Юношеският национал Илиян Капитанов изведе "моряците" напред още в 9-ата минута след точно изпълнена дузпа.

В началото на второто полувреме "орлетата" започнаха много активно и чрез Ризов в 58-ата също от дузпа и Янев в 64-ата, обърнаха резултата в своя полза - 1:2. Домакините реагираха като ужилени и след тотален натиск успяха да стигнат до победата с две бързи попадения на Капитанов, който оформи своя хеттрик в 75-ата и 76-ата - 3:2.

След края на мача собственика на частната школа Пирин 2001 Ивайло Андонов изрази задоволството си от старанието на своите играчи и похвали варненци за работата им в ДЮШ. Въпреки кадровите проблеми треньорът на "моряците" Иван Николов също бе доволен от успеха и себераздаването на момчетата.

Съставът на Черно море: Радостин Русев, Николай Димитров (80-Добромир Николов), Иван Георгиев, Исмет Мурадов (82-Красимир Николов), Свилен Петков, Янимир Янков, Иван Добрев, Вилиян Николов, Илиян Капитанов, Любомир Михалев, Васил Тачев