Лудогорец II загуби с 2:4 гостуването си в Радомир на местния Струмска слава в мач от осмия кръг на Втора лига. Над всички в срещата беше капитанът на домакините Борислав Николов, който блесна с хеттрик във вратата на "орлите".

Мачът започна отлично за възпитаниците на треньора Владимир Димитров. Славата поведе още в 4-ата минута, когато точен беше Симеон Петров. "Орлите" успяха да изравнят в 25-та минута чрез Тихомир Димитров. До края на първото полувреме гостите от Разград създадоха няколко отлични възможности за гол, но ги пропуснаха и равенството се запази до почивката.

В 52-ата минута Илкер Будинов от Лудогорец II получи контузия и се наложи принудително да бъде заменен от Георги Вълчев.

В 58-aта Струмска слава поведе с 2:1 с първото попадение на Борислав Николов в мача. В 65-ата минута отново сърцатият играч на домакините наказа "орлите" - 3:1.

Лудогорец II намали на 2:3 в 88-ата минута, когато отбеляза таранът Димитър Митков. В добавеното време капитанът на Славата Борислав Николов оформи хеттрика си и след последния съдийски сигнал домакините ликуваха - 4:2.

Победата е втора през сезона за отбора на Владимир Димитров. С актив от 6 точки Струмска слава е на 14-ото място във временното класиране. Лудогорец II е десети с 10 точки.

Струмска слава (Радомир) - Лудогорец II 4:2
1:0 Симеон Петров (4), 1:1 Тихомир Димитров (25), 2:1 Борислав Николов (58), 3:1 Борислав Николов (65), 3:2 Димитър Митков (88), 4:2 Борислав Николов (90+1)

Струмска слава: Драгомир Петров, Димитър Буров, Димитър Петков, Николай Николов, Симеон Петров, Кристиян Китов, Любомир Танев, Илиян Попов (46 - Калоян Евгениев), Лионел Матадос (61 - Кристиян Тасев), Хуан Калдерон (81 - Богомил Христов), Борислав Николов

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Бранимир Костадинов (70 - Кирил Янакиев), Илкер Будинов (52 - Георги Вълчев), Методий Стефанов, Тихомир Димитров, Иван Йорданов, Преслав Петров, Димитър Илиев, Хюсеин Хюсеинов (72 - Станислав Вълчев), Петър Генчев, Димитър Митков

ВТОРА ЛИГА - 8 КРЪГ

14 септември 2019 г. (събота), 17:00 часа
Поморие - Локомотив (София) 1:3
1:0 Жосуе Нтойа (8), 1:1 Цветомир Вачев (22), 1:2 Александър Александров (38), 1:3 Александър Александров (71)

14 септември 2019 г. (събота), 18:00 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - Ботев (Гълъбово) 3:2
1:0 Атанас Фиданин (9-дузпа), 2:0 Петър Чалъков (37), 3:0 Стивън Славков (46), 3:1 Димитър Алексиев (67), 3:2 Емилиян Зотев (81)

Черноморец (Балчик) - Кариана (Ерден) 1:0
1:0 Генади Луго (80)

14 септември 2019 г. (събота), 19:00 часа
Пирин (Благоевград) - Спартак (Варна) 2:2
0:1 Румен Николов (12), 0:2 Васил Добрев (59), 1:2 Иван Пенев (69-автогол), 2:2 Владислав Златинов (75-дузпа)