Капитанът на ЦСКА Божидар Чорбаджийски е на прага да запише своя мач №40 във футболния ни елит. Всеки един от тях с екипа на „червените“, пише „Тема Спорт“. Централният защитник може да закръгли мачовете си в Първа лига в петък, когато „червените“ приемат Верея.

Юношата на ЦСКА прави дебюта си за първия тим на клуба на 25 май 2013 година при загубата с 1:2 от Локомотив (София), когато играе 58 минути в срещата от последния кръг на „А“ група.

Чорбаджийски чака три години преди следващите си участия в елита. През сезон 2016/17 той изигра 31 мача и вкара два гола, а през настоящия шампионат вече има 7 срещи и 2 попадения.

22-годишният национал бе част от състава на ЦСКА, който спечели Купата на България като участник във „В“ група. В турнира той има 11 мача. В трета дивизия Чорбаджийски игра в 26 срещи.

Така всичките мачове на защитника за ЦСКА възлизат на обща бройка от 76 – 39 в елита, 26 във „В“ група и 11 за Купата на България.