Ботев (Гълъбово) донякъде изненадващо успя да елиминира елитния Витоша (Бистрица) от Купата на България. Заемащият 11-ото място във Втора лига тим постигна обрат с 2:1 срещу "тигрите" и се класира на 1/8-финалите.

Атанас Кабов даде преднина на Витоша в началото на втората част на срещата, която се игра на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора. Двубоят вървеше към успех на гостуващия състав, когато на сцената се появи атакуващият футболист на Ботев Ерай Карадайъ.

24-годишният нападател първо изравни резултата в 80-ата минута, а десет по-късно реализира второ попадение, с което донесе пълния обрат за отбора от Гълъбово.

Племенникът на лидера на ДПС Мустафа Карадайъ играе в Ботев под наем от Арда (Кърджали).

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020