Мaрица стартира с победа новия сезон в Югоизточната Трета лига - 1:0 срещу гостуващия Миньор (Раднево), който завърши трети през миналия сезон.

Мачът беше официален дебют за наставника Борислав Караматев, както и за голяма част от състава на Марица. Двата тима изиграха интересен двубой, с добро темпо и редица голови ситуации. По-чистите бяха за домакините, които стигнаха до трите точки с гол на Айкут Янъков. Той се разписа с глава в 42-ата минута след чудесно центриране на Запрян Запрянов. Само две минути след гола пак Янъков можеше да удвои, но нямаше късмет.

И през втората част избраниците на Караматев доминираха. В 56-ата минута Янъков опита да прехвърли вратаря Михайлов с техничен удар, но топката премина на сантиметри над вратата. В 75-ата Никола Грозданов от гостите стреля, но Илия Николов улови. Малко по-късно Запрян Запрянов шутира покрай вратата на Миньор.

В 86-ата минута бившият играч на ЦСКА и Ботев (Пловдив) Тодор Тимонов, който също дебютира за Марица, пропусна да отбележи.

В следващия кръг на стадиона в "Кършияка" ще гостува новака в групата Хасково, воден от Емил Ангелов - Бабангида. Срещата е идната събота, от 18 часа.

Съставът на Марица: Илия Николов, Даниел Спасов, Пламен Табаков, Николай Димитров, Джунейт Узунов, Костадин Дяков - капитан, Христо Янчев (Красимир Иванов), Лъчезар Ангелов (Тодор Тимонов), Запрян Запрянов, Айкут Янъков (Атанас Савов), Георги Георгиев. Резерви: Горан Гръблев, Йордан Пейчинов, Милен Танчев, Мартин Анастасов