Фернандо Каранга вкара своя 10-и гол от началото на сезона, а ЦСКА записа 8-а поредна победа в Първа лига. „Червените“ надделяха с 3:0 над Дунав на „Българска армия“ и ще продължат да бъдат на върха и след края на 10-ия кръг.

Освен Каранга, сред голмайсторите се разписаха Николай Бодуров и Тиаго Родригес. Срещата се запомни и с няколко спорни отсъждания на съдията Петър Доровски. Той не отсъди дузпа за „червените“ за нарушение на Будинов срещу Каранга, а по-късно гол на бразилеца бе отменен заради засада, която също бе спорна.

Срещата предложи много отворен футбол и ситуации пред двете врати. През първото полувреме гостите, водени от Веселин Великов, дори имаха по-чистите положения за гол. Вратарят на ЦСКА Черниаускас обаче се намеси решително, а удар на Васил Шопов мина на сантиметри покрай вратата.

Кевин Меркадо пък пропиля най-добрите възможности за гол за тима на Стамен Белчев през първата част, като веднъж удари и греда.

На почивката Великов направи вратарска смяна и в игра се появи доскорошният страж на ЦСКА Александър Конов. Той обаче не изигра най-добрия си мач и има сериозна вина за един от головете на „червените“.

Обичайният заподозрян Фернандо Каранга откри резултата в 56-ата минута. Тиаго центрира от фаул към далечната греда, а там с глава бразилецът прехвърли Конов и реализира.

Попадението даде криле на домакините, които до 73-ата минута вече водеха с 3:0. Николай Бодуров в 69-ата минута се възползва от груба грешка на Конов, който изпусна топката, и с глава на празна врата направи 2:0.

В 73-ата минута Тиаго също записа името си сред голмайсторите. Той изстреля снаряд от пряк свободен удар, а Конов дори не помръдна – 3:0.

До края срещата се доиграваше. Гостите опитаха да върнат едно попадение и да направят по-почетна загубата си, но Черниаускас отново отчая „драконите“с намесите си.

С осмата поредна победа ЦСКА събра 25 точки, докато втория Лудогорец има 21 и мач по-малко. Трети е Левски със 17 и също мач по-малко. Дунав пък е на 11-о място с 8 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

ЦСКА – Дунав 3:0
1:0 Фернандо Каранга (56), 2:0 Николай Бодуров (69), 3:0 Тиаго Родригес (73)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3- Манолев центрира, Меркадо стреля с глава, но на сантиметри пред голлинията бранител на Дунав изчисти топката
20- Каранга стреля с глава, но неточно
30- Васил Шопов се измъкна от отбраната на ЦСКА и излезе сам срещу Черниаускас. Ударът му обаче мина на сантиметри от гредата
33- Претенции за дузпа! Каранга нахлу в наказателното поле, Будинов се намеси, а след съприкосновението бразилецът падна на земята. Реферът прецени, че дузпа няма.
43- Греда! Меркадо стреля силно, но топката се отби в напречната греда и излезе в аут!
43- Божидар Васев стреля, топката рикошира и миг преди да влезе във вратата Черниаускас се разтегна и изби в корнер
45- Край на първото полувреме
____________________________________________
46- Начало на второто полувреме
49- Пинто стреля технично, топката обаче минава покрай вратата
53- Отменен гол на ЦСКА! Кубемба стреля с глава, вратарят Конов изби, а Каранга направи добавка и вкара топката в мрежата. Страничният съдия обаче вдигна флага за засада. Повторенията показаха, че такава по-скоро има.
56- ГОЛ ЗА ЦСКА! Тиаго центрира от фаул към далечната греда, а там с глава Каранга прехвърли Конов и откри резултата!
65- Греда! Меркадо стреля от въздуха, но топката среща отново напречната греда
69- ГОЛ ЗА ЦСКА! Центриране от корнер, Конов не успя да улови топката и тя попадна на главата на Бодуров, който на празна врата не сгреши - 2:0!
73- ГОЛ ЗА ЦСКА! Тиаго Родригес изстреля снаряд от пряк свободен удар, а Конов дори не помръдна - 3:0!
76- Две страхотни спасявания на Черниаускас след удари на Костадинов и Ненов
90- Край на мача!

Резултат с изображениеЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Антон Недялков, 4.Божидар Чорбаджийски, 23.Александър Дюлгеров, 5.Николай Бодуров, 11.Станислав Манолев (77-19.Кирил Десподов), 15.Кристиан Малинов (78-16.Раул Лое), 20.Тиаго Родригес, 6.Рубен Пинто (83-21.Кевин Кубемба), 7.Кевин Меркадо, 9.Фернандо Каранга
Резерви: 12.Георги Китанов, 25.Александър Барт, 2.Стойчо Атанасов, 16.Раул Лое, 18.Александър Георгиев, 19.Кирил Десподов, 21.Кевин Кубемба
Треньор: Стамен Белчев

Резултат с изображение за фк дунавДУНАВ: 86.Станислав Антонов (46-33.Александър Конов), 4.Петър Патев, 21.Олексей Ларин, 5.Тейнур Марем, 22.Михаил Милчев, 11.Диян Димов, 10.Васил Шопов, 94.Юлиян Ненов, 7.Бирсент Карагарен (65-77.Бранимир Костадинов), 14.Божидар Васев (89-8.Карлос Ятоба), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 33.Александър Конов, 24.Преслав Петров, 8.Карлос Ятоба, 83.Христо Попадийн, 8.Андреас Васев, 77.Бранимир Костадинов, 20.Димитър Георгиев
Треньор: Веселин Великов

София, ст. "Българска армия"
Съдия:
Петър Доровски

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация