Отборите на Кариана и Първа атомна започнаха с победи участието си на летния турнир по футбол „Кариана къп’2017”. Домакините се наложиха с минималното 1:0 над Балкан (Ботевград). Единствения гол в мача, който се игра не терена с изкуствена настилка в село Ерден, вкара Румен Рангелов в 62-ата минута, засичайки остро центриране от дясно на капитана на карианци Евгени Игнатов-Бамзе. До края на мача Балкан бе доста активен, но така и не стигна до изравнително попадение.

В друг мач Първа атомна победи с 3:1 Чавдар (Етрополе). Владислав Иванов откри за тима от Козлодуй в 36-ата минута, а малко преди почивката Николай Иванов изравни от дузпа. Любен Вълков донесе успеха за Първа атомна с два гола в 46-ата минута и добавеното време на мача.

Балкан: Марио Атанасов, Симон Николов, Стоян Георгиев, Денис Мартинов, Васислав Димитров, Ивайло Данчев, Цветослав Ботев, Ивайло Бояджиев, Ивайло Цветанов, Сибил Карагьозов, Ивайло Златев
Треньор: Иван Редовски

Кариана: Павел Станев, Георги Илиев, Иван Тодоров, Цветко Иванов, Николай Николов, Деян Иванов, Георги Цеков, Румен Рангелов, Ангел Русев, Евгени Игнатов-кап., Стенислав Георгиев (Стефан Тодоров, Илиан Христов, Гроздан Илиев, Тони Валентинов, Ангел Цолов).
Треньор: Атанас Джамбазки