Дублиращите отбори на Лудогорец и Ботев (Пловдив) завършиха зрелищно 3:3 в мача си от четвъртия кръг на Втора лига на базата на "орлите" в Разград.

"Канарчетата" се представиха впечатляващо срещу своя опонент, който бе подпомогнат от множество играчи от мъжкия тим, сред които Клаудиу Кешеру и Бърнард Текпетей.

Мачът започна лошо за пловдивчани и до 20-ата минута Лудогорец водеше с 2 гола с попадения на Найденов (16) и Кешеру (22) след асистенции на Текпетей.

До почивката гостите осъществиха изумителен обрат, като в рамките на 15 минути вкараха три гола чрез Никола Гелин (29), Иван Василев (35) и Емил Колев (45).

В самото начало на втората част тимът на Лудогорец възстанови равенството с нов гол на Кешеру. (52) Пловдивчани се държаха като равен със своя съперник и не изпаднаха в глуха защита, като в края на мача имаха ситуации и за пълен успех.

След равенството разградчани събраха 5 точки, заемайки 11-ото място, докато пловдивчани са седми с 6 пункта.

По-рано през деня в друга среща от кръга Монтана спечели с 1:0 при визитата си на Добруджа и събра 5 точки на 13-ата позиция. Тимът от Добрич е с точка по-малко под чертата на 17-ата позиция.

ВТОРА ЛИГА, 4 КРЪГ:

Левски (Лом) - Спортист (Своге) 0:1
0:1 Красимир Панчев (49)

Марек - Спартак (Варна) 1:1
0:1 Георги Бабалиев (52), 1:1 Александър Близнаков (70-дузпа)

Марица (Пловдив) - Струмска слава  1:1
1:0 Веселин Марчев (58), 1:1 Борислав Николов (89)

Хебър - Созопол  2:1
1:0 Ивайло Михайлов (9), 2:0 Емануил Манев (65), 2:1 Диан Молдованов (75)

Янтра - Миньор (Перник) 0:1
0:1 Методи Костов (75)

Септември (Симитли) - Етър 1:2
0:1 Ромеш Ивей (45), 0:2 Мартин Петков (53), 1:2 Владислав Златинов (70)

ЦСКА 1948 II - Септември (София) 0:3
0:1 Владислав Узунов (49), 0:2 Симеон Александров (56), 0:3 Ради Каса (81)

Литекс - Нефтохимик 2:0
1:0 Марк-Емилио Папазов (25), 2:0 Илиан Капитанов (78-дузпа)

Добруджа - Монтана 0:1
0:1 Йордан Йорданов (79)

Лудогорец II - Ботев (Пд) II 3:3
1:0 Владислав Найденов (16), 2:0 Клаудиу Кешерю (22), 2:1 Никола Гелин (29), 2:2 Иван Василев (35), 2:3 Емил Колев (45), 3:3 Клаудиу Кешерю (52)