С човек по-малко Хебър спечели с 2:1 при визитата си на Созопол в мач от 25-ия кръг на Втора лига и отново е само на точка зад третия Спортист (Своге).

Още в 6-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Любенов фаулира Ферадов пред наказателното поле и бе изгонен, но въпреки това Хамдиев (45) даде аванс на тима от Пазарджик. Игнатов (77) добави втори гол, а Молдованов (90) върна едно попадение и оформи крайния резултат.

След успеха си Хебър е на 4-ото място с 38 точки и на една след Спортист (Своге). Созопол допусна първа домакинска загуба от три години насам и заема седма позиция с 30 точки.

ВТОРА ЛИГА - 25 КРЪГ

5 април 2021 г. (понеделник), 17:00 часа
Нефтохимик - Пирин (Благоевград) 2:1
0:1 Гурам Гощелиани (4), 1:1 Мохамед Брахими (49), 2:1 Мохамед Брахими (67)

Добруджа - Септември (София) 0:1
0:1 Кристиян Пешов (34)

Миньор (Перник) - Литекс 0:0

Септември (Симитли) - Янтра (Габрово) 1:1
0:1 Иван Петков (69), 1:1 Тони Вулейски (74)

Локомотив (София) - Кариана (Ерден) 3:0 служ.

5 април 2021 г. (понеденик), 19:30 часа
Созопол - Хебър (Пазарджик) 1:2
0:1 Хамдиев (45), 0:2 Игнатов (77), 1:2 Молдованов (90)

6 април 2021 г. (вторник), 17:00 часа
Спортист (Своге) - Струмска слава (Радомир) Диема Спорт

* На 8 април (четвъртък) от 15:15 часа ще се доиграят оставащите 45 минути от срещата Миньор (Перник) - Септември (Симитли), която беше прекратена на 15 март.