Хебър ( Пазарджик) и Миньор (Перник) постигнаха ключови домакински победи в мачове от 36-ия кръг на Втора лига.

Миньор смачка Литекс с 4:0, а попаденията за разгромния успех реализираха Тютюков, Божидар Васев (от дузпа), както и Запро Динев, който се отчете с два гола.

След този успех "чуковете" са 4-ти с 60 точки и в момента имат възможност да играят бараж.

Хебър трудно надигра Лудогорец II с 2:1 , но се добра до успеха, след като разградчани останаха с 10 души на терена в 66-ата минута. Тодор Чаворски беше точен на два пъти за тима от Пазарджик, а гостите бяха вкарали чрез Кельовлуев в 15-ата минута.

С тези три точки Хебър е трети с 64 точки.

Монтана и Струмска слава завършиха 0:0, а с това тимът от Северозапада има 56 точки и е на 4 от мястото за бараж.

В драматичен мач Добруджа подпечата мястото си във второто ниво, след като победи Янтра в Габрово с 1:0 и вече има 42 точки, заемайки 12-ото място. Габровци са на 14-ото с 37.

Останалите срещи от този кръг ще се изиграят в понеделник.