Лидерът в Югозападната Трета лига Хебър (Пазарджик) постигна важна победа с 3:2 срещу Миньор (Перник) в интригуващ мач от 16-ия кръг на първенството. В същото време преследвачът Оборище (Панагюрище) направи 1:1 с Вихрен в друг от интересните двубои днес.

Воденият от Николай Митов тим от Пазарджик надделя срещу Миньор с голове на Мартин Сечков и Цветан Павлов, като победното попадение отбеляза Руслан Иванов в 90-ата минута.

Хебър събра 41 точки и ще зимува на върха, след като се откъсна на четири пред Оборище (37). Трети с 34 е Сливнишки герой, а четвърти с 33 е Пирин (Разлог). Миньор (Перник) е седми в класирането с 23 точки.

За отбора от Пазарджик следва гостуване на 24 ноември (събота) на Германея (Сапарева баня). Мачът е от 17-и кръг на Югозападната Трета лига и последен за есенния полусезон.

С победата днес Хебър успя да отмъсти на Миньор, след като преди дни перничани елиминираха съперника от турнира за Купата на Аматьорската лига след победа с 2:0.