ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Ивайло Ангелов и DJ Теди Джорджо за крайния резултат от мача!

Хебър (Пазарджик) се наложи с убедителното 5:2 като гост на Етър във Велико Търново в мач от 13-ия кръг на Еfbet Лига. Отборът на Любослав Пенев беше в серия от пет поредни срещи без победа, но надигра "болярите" и заслужено си тръгна с трите точки от стадион "Ивайло".

Мачът беше дебют за новия треньор на Етър Светослав Петров. Той обаче беше разочарован от футболистите си, които играха много слабо в дефанзивен план, а на Мартин Великов му се наложи пет пъти да вади топката от мрежата си.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Голмайсторът на Хебър Георги Николов вкара два гола, но не завърши срещата, тъй като получи червен картон. Синът на Любо Пенев - Николас, също се разписа, а точни във вратата на Етър бяха още Роберт Мазан и Ангел Бастунов. Попаденията за домакините вкараха Ивайло Димитров и Шахредин Букхолда.

Хебър поведе още в четвъртата минута. 18-годишният Николас Пенев центрира в наказателното поле на домакините, където Георги Николов засече с глава и реализира - 0:1. "Болярите" бързо изравниха. В 12-ата минута Илкер Будинов центрира от корнер, а на първа греда Ивайло Димитров се извиси и отбеляза с глава.

Етър осъществи пълен обрат в 34-ата минута. Георги Ангелов пусна много добър извеждащ пас към Будинов зад гърба на отбраната на Хебър. Последният навлезе на скорост в наказателното поле на гостите, след което отклони топката към Шахредин Букхолда, който беше оставен непокрит на точката на дузпата, откъдето вкара в долния десен ъгъл на Матвей Игонен - 2:1.

В добавеното време на първата част Хебър изравни. Роберт Мазан проби по левия фланг и центрира в наказателното поле на Етър, където Мариян Иванов изпусна Георги Николов, който отблизо прати топката във вратата на Величков - 2:2.

За нападателя на младежкия ни национален отбор това беше седмо попадение през сезона в Efbet Лига. Георги Николов се израви на върха в голмайсторската листа с Дюкенс Назон (ЦСКА) и Атанас Илиев (Черно море), които също имат по седем.

През второто полувреме Хебър изцяло доминира. В 49-ата минута Николас Пенев се разписа след остро центриране на Роберт Мазан и гостите поведоха с 3:2. До края точни бяха още Ангел Бастунов - в 53-ата минута и Роберт Мазан в 70-ата.

В 77-ата минута Хебър остана с човек по-малко, след като Георги Николов бе изгонен от съдията Васимир Ел-Хатиб с директен червен картон след намесата на ВАР. При ъглов удар за Етър, таранът се сдърпа с Мартин Моран в наказателното поле на Хебър. Николов удари с лакът Моран, заради което ВАР прецени, че Ел-Хатиб трябва да преразгледа ситуацията. Главният съдия видя положението по-внимателно и прецени да изгони с директен червен картон нападателя на гостите.

До края не падна нов гол, а Хебър заслужено ликува, след като записа най-убедителната си победа, откакто се завърнаха в елита.

След изразителната победа пазарджиклии събраха 16 точки и се изкачиха на деветото място във временното класиране. Етър остава последен с 4 точки. Загубата е пета поредна за "болярите" в Efbet Лига.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024
Класирането в Efbet Лига

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

ЕТЪР - ХЕБЪР 2:5
0:1 Георги Николов (4), 1:1 Ивайло Димитров (12), 2:1 Шахредин Букхолда (34), 2:2 Георги Николов (45+1), 2:3 Николас Пенев (49), 2:4 Ангел Бастунов (53), 2:5 Роберт Мазан (70)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4  ГОЛ! 1:0 за Хебър. Николас Пенев центрира от левия фланг, а на далечната греда Георги Николов засече топката, изпращайки я във вратата на Мартин Величков.
12
 ГОЛ! Домакините изравниха - 1:1. Илкер Будинов центрира от ъглов удар, а Ивайло Димитров се извиси в наказателното поле на Хебър и с глава се разписа.
16 - Шанс за Етър, Илкер Будинов изпрати топката покрай вратата на Матвей Игонен.
34  ГОЛ! Етър осъществи обрат - 2:1. Георги Ангелов изведе отлично Илкер Будинов вдясно, а той върна топката към дузпата, където непокритият Шахредин Букхолда реализира в долния десен ъгъл на Матвей Игонен.
45+1
 ГОЛ! Георги Николов с второ попадение - 2:2. Голмайсторът на Хебър беше изпуснат от Мариян Иванов след подаване на Роберт Мазан и отново вкара във вратата на Мартин Величков.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------
46 - Начало на второто полувреме.
49  ГОЛ! Хебър също осъществи обрат и вече води с 3:2. Николас Пенев се разписа след остро центриране на Роберт Мазан, при което беше оставен непокрит в наказателното поле.
53  ГОЛ! 4:2 за Хебър, след като и Ангел Бастунов успя да отбележи. Карлос Охене му асистира.
70
 ГОЛ! Футболистите на Любо Пенев продължават да се забавляват - 5:2 за гостите. Мартин Михайлов центрира в наказателното поле на Етър, където Роберт Мазан успя да овладее топката и с техничен удар я изпрати във вратата на Величков.
77  ЧЕРВЕН КАРТОН! Съдията Васимир Ел-Хатиб изгони Георги Николов след преглед с ВАР заради удар на нападателя на Хебър срещу Мартин Моран.
86  ГРЕДА! Георги Ангелов стреля от малък ъгъл, но гредата се оказа верен помощник на Матвей Игонен в тази ситуация.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Хебър размаза Етър с 5:2.

ЕТЪР: 22.Мартин Величков, 2.Валери Христов (82  4.Георги Александров), 15.Георги Ангелов (к), 26.Мариян Иванов , 77.Мартин Николов, 8.Мартин Моран, 29.Янко Ангелов, 24.Шахредин Букхолда  (60  9.Мартин Тошев), 11.Илкер Будинов (60 28.Николай Янков), 70.Димо Бакалов, 14.Ивайло Димитров   (73  19.Хавиер Бетегон)
Резерви: 1.Ангел Мартинов, 6.Пламен Димов, 4.Георги Александров, 28.Николай Янков, 19.Хавиер Бетегон, 9.Мартин Тошев, 10.Ловре Кнежевич
Треньор: Светослав Петров

Хебър
ХЕБЪР: 32.Матвей Игонен, 5.Мартин Михайлов, 24.Лазар Марин, 43.Жоао Сеско , 27.Роберт Мазан , 7.Георги Вълчев (к), 8.Карлос Охене, 14.Олексий Збун  (46  11.Aтанас Кабов ) , 10.Ангел Бастунов , 17.Николас Пенев  (79  84.Стилиян Тисовски), 9.Георги Николов
Резерви: 1.Петър Дебърлиев, 3.Богомил Божуркин, 88.Мартин Янков, 23.Сашо Лебанов, 33.Стефан Цонков, 84.Стилиян Тисовски, 13.Архан Исуф, 11.Атанас Кабов
Треньор: Любослав Пенев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР