Димитър Димитров-Херо помрачи неофициалния дебют на Георги Иванов-Гонзо, който днес беше представен като треньор на Локомотив (Пловдив). Иванов смени на поста Емил Велев. А "смърфовете" отстъпиха с 0:2 на Черноморец в контролна среща, играна на стадион "Пловдив". И двата гола за бургазлии бяха отбелязани още преди почивката.

По-малко от три минути след началото на мача Гаел Нлундулу откри резултата с шут от дъгата на наказателното поле. В 35-ата пък силно представящият се в последно време Венци Христов наказа грешка в защитата на Локо и сам срещу Йордан Господинов удвои.

След почивката гостите отново седяха по-добре на терена. Дори Милчо Ангелов беше разочарован от Стефано Кунчев, който изби негов удар в гредата.