Нефтохимик и Локомотив (Горна Оряховица) направиха 1:1 в последния мач от 14-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха здрав мач на "Лазур", който обаче не излъчи победител.

Атанас Фиданин изведе гостите напред в резултата с красив гол през първата част, но през втората резервата Станислав Маламов изравни с първото си отиграване в срещата.

В 11-ата минута Нефтохимик стигна до първата интересна ситуация в мача. Иван Вълчанов пробва далечен удар от въздуха, но за негово съжаление топката мина покрай вратата на Банков. В средата на първата част гостите излязоха напред в резултата. Атанас Фиданин направи самостоятелен рейд, навърза няколко защитници на домакините и излязъл сам срещу вратаря Янко Ангелов, не сбърка - 0:1.

В 30-ата минута "железничарите" можеха да нанесат своя втори удар в мача, но Мартин Кавдански пропусна да засече центриране отляво. До края на първата част преобладаваха острите сблъсъци на терена, а головите ситуации липсваха.

В 56-ата минута Костадин Хазуров се измъкна от опеката на бранител на Локомотив и отправи шут с левия крак. Той обаче беше отразен с вещина от Николай Банков, който улови и предотврати попадение. В 68-ата минута Нефтохимик стигна до попадение чрез Любомир Божилов, което обаче беше отменено от Ивайло Стоянов заради засада. Така се стигна до 72-ата минута, когато бургазлии изравниха. Точен с първото си докосване бе появилият се минута по-рано Станислав Маламов. Бившият играч на ЦСКА вкара с глава, възползвайки се от грешка в противниковата отбрана.

До края на мача бургазлии опитаха да си осигурят победата, но така и не съумяха да пробият отбраната на "железничарите". В крайна сметка резултатът остана непроменен и двата тима се поздравиха с по точка.

Във временното класиране Нефтохимик заема 13-о място с 12 точки. Толкова има и Локомотив, но тимът е на 12-а позиция.

НЕФТОХИМИК - ЛОКОМОТИВ (ГО) 1:1
0:1 Фиданин (19), 1:1 Маламов (72)

Състави:

Резултат с изображение за нефтохимикНефтохимик: 1. Янко Ангелов, 25. Ангел Грънчов , 20. Яни Пехливанов, 6. Марко Ранджелович , 19. Михаел Орачев, 8. Николай Дюлгеров (84SubstitutedSubstituted Петков), 32. Любомир Божилов, 21. Мариян Огнянов (71SubstitutedSubstitutedМаламов ), 7. Иван Вълчанов, 17. Румен Руменов (46SubstitutedSubstituted Манев), 24. Костадин Хазуров
Резерви: 12.Стоян Колев, 2.Костадин Велков, 3.Иво Малинов, 22.Емануил Манев, 89.Станислав Маламов, 11.Атанас Чепилов, 15.Живко Петков
Треньор: Христо Янев

Резултат с изображение за локомотив горна оряховицаЛокомотив: 91. Николай Банков, 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански , 37. Венцислав Керчев, 6. Атанас Фиданин  , 24. Юлис Ндонг, 88. Йордан Апостолов  (59SubstitutedSubstituted Джоман), 7. Симеон Мечев, 14. Рахави Кифуети  (46SubstitutedSubstituted Атанасов), 77. Любомир Генчев (79SubstitutedSubstituted Отман ), 18. Цветан Генков
Резерви: 12.Ивайло Сайков, 23.Владислав Узунов, 33.Стефан Цонков, 30.Димо Атанасов, 27.Игор Джоман, 28.Мохамед бен Отман, 10.Янаки Смирнов
Треньор: Иван Колев

Съдия: Ивайло Стоянов