България загуби с 0:1 от участника на Евро 2020 Русия в контрола, която се игра в Москва. Единственото попадение в двубоя бе дело на Собольов в 84-ата минута от дузпа. Ясен Петров направи седем промени в титулярите, а също така и смени схемата на 3-5-2.

Осем от футболистите, които Петров повика за контролите, са от младежкия национален отбор и са отлично подготвени от селекционера Александър Димитров и екипът му Николай Чавдаров, Явор Вълчинов и Ивайло Йорданов.

Tрима започнаха титуляри днес в Москва - Доминик Янков и близнаците Петко и Андреа Христови. Общо петима от младежкия ни национален тим попаднаха в групата за срещата с руснаците.

Тимът ни се представи на много добро ниво през първото полувреме, като не позволи да се стигне до опасни ситуации пред вратата на Караджов. Лошата новина за Ясен Петров бе контузията на Кристиян Малинов, който бе заменен още в 9-ата минута. Янков имаше възможност за гол в началните минути, но ударът му намери очертанията.

Оздоев пък можеше да вкара за Русия, но ударът му мина над вратата.

На почивката Ясен Петров замени Иван Караджов с Георги Георгиев.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Играта бе доста по-накъсана през втората част, като и многото смени повлияха за това. Русия натисна в опит да стигне до победата, а Георги Георгиев отрази сигурен гол на Жирков, като се намеси изключително при удар от точката на дузпата.

В 83-ата минута отбраната на България се пропука. Валентин Антов, който направи отличен двубой, фаулира в наказателното поле Миранчук и съдията Кулбаков посочи бялата точка. Хладнокръвно и точно изпълнение на Собольов донесе попадение, с което и победата за Русия.

Националният ни тим обаче няма от какво да се срамува от представянето си срещу "Сборная". Тимът ни бе много компактен, стабилен в отбрана и почти не позволи опасности пред вратата ни.

Така след два изиграни мача от мини турнето България записа равенство със Словакия (1:1) и загуба от Русия с 0:1. Последната проверка е срещу световния шампион Франция на 8 юни в Париж.

Русия - България 1:0
1:0 Собольов (84-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
4- Разбъркване в полето на Русия, топката достигна до Доминик Янков, но ударът му не намери очертанията
9- Кристиян Малинов се контузи и бе заменен принудително от Витанов
16- Дзюба опита удар от границите на наказателното поле, топката мина над вратата
27- Оздоев стреля силно по диагонал, за щастие топката мина над гредата на Караджов
36- Отменен гол на Русия. Топката влезе във вратата ни след като Караваев стреля точно, но попадението бе отменено заради засада.
45- Край на първото полувреме
_______________________
46- Начало на второто полувреме
66- Джикия получи хубаво центриране в наказателното поле и опита да отбележи гол, но ударът му прелетя на няколко сантиметра над гредата.
73- Жирков стреля от отлична позиция, а Георгиев показа невероятен рефлекс и изби.
83- Дузпа за Русия! Антов фаулира в наказателното ни поле нападател на Русия и съдията посочи бялата точка
84- ГОЛ ЗА РУСИЯ! Собольов изпълни отлично и реализира дузпата
90+3- Мостовой се озова сам срещу Георгиев, но ударът му мина покрай гредата
90+5- Край на мача!

РУСИЯ: 1. Антон Шунин, 18. Юрий Жирков (79-15. Алексей Миранчук), 13. Фьодор Кудряшов, 14. Георги Джикия, 4. Вячеслав Караваев (72-2. Марио Фернандес), 7. Магомед Оздоев, 21. Дмитрий Баринов (49-3. Дивеев), 20. Алексей Йонов (46-23. Кузяев), 17. Александр Головин (67-27. Мостовой), 11. Роман Зобнин, 22. Артьом Дзюба (58-9. Собольов)
Резерви: 16. Дюпин, 39. Сафонов, 2. Марио Фернандес, 3. Дивеев, 5. Семьонов, 6. Черишев, 9. Собольов, 15. Алексей Миранчук, 19. Жемалетдинов, 23. Кузяев, 27. Мостовой, 29. Мукин
Селекционер: Станислав Черчесов

БЪЛГАРИЯ: 23. Иван Караджов (46-1. Георги Георгиев), 3. Андреа Христов, 4. Валентин Антов, 25. Петко Христов, 16. Кристиян Малинов (9-22. Петър Витанов), 18. Ивайло Чочев (88-26. Георги Минчев), 6. Бирсент Карагарен (78-2. Иван Турицов), 21. Момчил Цветанов, 7. Доминик Янков (62-8. Антонио Вутов), 11. Кирил Десподов, 9. Андрей Гълъбинов ​(59-19. Атанас Илиев)
Резерви: 1. Георги Георгиев, 13. Николай Михайлов, 2. Иван Турицов, 8. Антонио Вутов, 10. Божидар Краев, 12. Илиан Илиев – младши, 14. Даниел Димов, 15. Васил Божиков, 19. Атанас Илиев, 20. Димитър Илиев, 22. Петър Витанов, 26. Георги Минчев
Селекционер: Ясен Петров

Стадион: "VTB Арена", Москва (Русия)
Съдия: Алексей Кулбаков (Беларус)