ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Ботев (Пловдив) спечели с 3:0 гостуването на Струмска слава в мач от 1/16-финалите за Купата на България. Хърватинът Мартин Секулич се превърна в герой за "канарчетата", реализирайки хеттрик под държа в Радомир.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Възпитаниците на Душан Керкез поведоха в резултата в 13-ата минута на стадион "Христо Радованов". 24-годишният Секулич беше оставен непокрит в наказателното поле на Струмска слава и вкара с удар от воле с левия крак - 0:1.

Домакините, водени от Анатоли Нанков, имаха възможности да изравнят в хода на двубоя, но Даниел Кайзер отрази изстрели на резервата Антонио Ласков, както и на Стивън Кирилов.

В края на мача "жълто-черните" упражниха натиск срещу втородивизионния съперник. В 79-ата минута Секулич удвои от дузпа след нарушение на Денислав Мицаков срещу Самуел Акере. Само пет минути по-късно хърватският нападател на Ботев оформи хеттрика си - 3:0 за "канарчетата", които в петък (10 ноември) ще научат съперника си за осминафинала.

СТРУМСКА СЛАВА - БОТЕВ (Пд) 0:3
0:1 Мартин Секулич (13), 0:2 Мартин Секулич (79-дузпа), 0:3 Maртин Секулич (84)

Струмска слава (Радомир):
12.Драгомир Петков, 77.Марио Дилчовски, 91.Рафаил Пърликов, 33.Стелиън Георгиев, 13.Слави Косов, 11.Денислав Мицаков, 8.Георги Янев, 20.Кристиян Китов, 88.Васил Божинов, 17.Стивън Кирилов, 2.Борислав Николов (к)
Резерви: 1.Кристиян Димитров, 5.Мартин Костов, 4.Лазар Стойчев, 10.Антонио Ласков, 14.Димитър Стоянов, 3.Христо Младенов, 22.Алекс Желев, 9.Александър Аспарухов, 71.Мартин Иванов
Треньор: Анатоли Нанков

Ботев (Пловдив): 92.Даниел Кайзер, 17.Николай Минков, 24.Джаспър ван Хертъм, 6.Дилан Мертенс, 15.Джеймс Ето`о, 30.Лъчезар Балтанов (к), 19.Антоан Конте, 21.Точукву Ннади, 88.Красиан Колев, 14.Фаустас Степонавичус, 9.Мартин Секулич
Резерви: 77.Стефан Смъркалев, 16.Самюел Акере, 18.Димитър Папазов, 28.Янис Карабельов, 31.Уме Емануел, 38.Константинос Балоянис, 79.Атанас Чернев, 10.Ивелин Попов, 11.Антоан Бароан
Треньор: Душан Керкез

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР