Локомотив (Горна Оряховица) постигна първа победа за сезона в Северозападната "В" група, надделявайки с 3:1 срещу Видима-Раковски. Двубоят се игра пред близо 2000 зрители на градския стадион в Горна Оряховица. От официалната трибуна срещата изгледа наставникът на Берое Петър Хубчев. Именитият защитник от недалечното минало изведе заралии до Купата на България, а тимът стартира защитата на трофея срещу тима от Севлиево. Специалистът бе в компанията на Бончо Генчев и бившият помощник-треньор на Лудогорец Тодор Попов.

Хубчев едва ли остана особено впечатлен от съперника, още повече, че домакините от Локомотив контролираха напълно събитията на терена, пише sport-vt.

Домакините започнаха особено надъхано и създадоха няколко голови положения за по-малко от четвърт час игра. След хубава комбинация Мартин Иванов засече центриране на неудържимия Любомир Генчев и след хубав удар с глава разпечата вратата на съперника – 1:0.

Три минути по-късно Иванов пропусна за втори път да впише името си сред голмайсторите. В 23-ата направилият отличен мач Любомир Генчев влезе на скорост в наказателното поле на съперника, бе подкосен и прецизният арбитър Георги Давидов посочи бялата точка. Тихомир Кънев хладнокръвно реализира и даде комфортна преднина за „железничарите” – 2:0.

В края на полувремето Локо (ГО) отстъпи инициативата на съперника, но продължи да контролира мача. В 53-ата минута Любомир Генчев увенча силната си игра с гол, довеждайки резултата до класическото 3:0. Гостите на свой ред поеха известен риск и двубоят стана двуостър.

В 68-ата минута Велимир Иванович намали от дузпа, но „черно-белите” не се огънаха и съхраниха аванса си. На трибуните отново беше и главният секретар на МВР Светлозар Лазаров.