Класическа победа с 3:0 постигна Етър над Гигант (Белене), като всички голове паднаха след почивката. В игра за "виолетовите" се завърна нападателят Димитър Байдаков, който пропусна три срещи, от които избраниците на Сашо Ангелов загубиха две. Байдаков вкара отново важен гол, но при попадението се контузи и малко по-късно беше заменен принудително. Също поради контузия отсъстваше и капитанът Росен Ванков.

Мачът се игра в Павликени, а през първата част гол не падна, въпреки че "виолетовите" доминираха. Резултатът беше открит в 48-ата минута. Тогава Байдаков засече центриране отляво и откри, но с цената на контузия. Нападателят се върна в игра, но двайсетина минути по-късно бе сменен от Узунов.

В 69-ата минута Георги Колев пропусна сам срещу вратаря, но още в следващата атака за игра с ръка на защитник домакините получиха дузпа, която Илиян Трифонов с хубав удар в самия ъгъл превърна във втори гол. После темпото поспадна, а „виолетовите” сътвориха най-красивата си атака в 80-ата минута – Узунов пусна към Чирпанов, който с пета изведе включилия се защитник Мариян Иванов и той отбеляза третото попадение.

След успеха Етър има 62 точки и е на 4-ото място. На върха с по 68 са "Ботев" (Луковит) и Локомотив (Мездра).