"Ботев" (Гълъбово) победи с 3:0 тима от Югоизточната "В" група Миньор (Раднево) на стадиона в Раднево в третата си контрола от лятната си подготовка. Първото полувреме беше сравнително равностойно и двата отбора не успяха да вкарат голове. Но след почивката гостите от Гълъбово започнаха да притискат противника. Дясното крило Иван Винков откри резултата в 50-ата минута с хладнокръвен удар от дузпа, която беше отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на играч от Миньор.

В 56-ата минута Винков проби по десния фланга и подаде на Георги Кирилов, който се разписа за 2:0. В 79-ата минута Кирилов фиксира крайното 3:0 за новака в "Б" група, след като се възползва от подаване отдясно на Валентин Кьосев. В събота "Ботев" ще пътува до Елхово, където от 18:00 часа ще играе контрола срещу Созопол.