Левски записа категоричен успех с 3:0 над Етър в двубой от 15 кръг на efbet Лига. Тимът на Петър Хубчев стига до победата с попадения на Холмар Ейолфсон, Паулиньо и Дени Алар. "Болярите" пък продължават с тежките загуби срещу водещите тимове у нас, след като претърпяха поражения от ЦСКА с 0:4 и от Локо (Пловдив) с 0:5.
Победата върна Левски на второто място зад 4 точки от лидера Лудогорец и на 2  пред Локомотив (Пловдив).

Домакините упражниха натиск още в началото на двубоя и бързо успяха да излязат напред в резултата. Здравко Димитров удари гредата, но малко след него Холмар Ейолфсон с глава се разписа в 23-ата минута. Исландецът вкарва гол във втори пореден мач на Левски.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

До почивката темпото спадна, като домакините пропуснаха възможности да удвоят своя аванс. Само минути след началото на втората част обаче Паулиньо стори това. Бразилецът показа техника срещу бранител на Етър, а след това се озова сам срещу вратаря и не сгреши - 2:0.

В 67-ата минута се разписа и Дени Алар. Той бе изведен отлично на ръба на засадата и с плътен удар не остави шансове на Христо Иванов - 3:0.

След третото попадение темпото на игра спадна и до ново попадение не се стигна.

Левски - Етър 3:0
1:0 Ейолфсон (23), 2:0 Паулиньо (48), 3:0 Дени Алар (67)

ЛЕВСКИ: 1.Милан Миятович, 20.Живко Миланов, 5.Холмар Ейолфсон, 22.Нуно Рейш, 4.Иван Горанов, 23.Хали Тиам , 70.Мартин Райнов, 7.Паулиньо, 99.Станислав Иванов, 11.Здравко Димитров, 9.Дени Алар
Резерви: 13.Николай Михайлов, 79.Мартин Петков, 77.Илия Юруков, 6.Ивайло Найденов, 21.Асен Чандъров, 19.Йоанис Каргас, 88.Марин Петков
Треньор: Петър Хубчев

ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 31.Красимир Станоев, 23.Александър Дюлгеров, 3.Артьом Артюнин, 11.Даниел Младенов, 15.Иван Иванов, 25.Крум Стоянов, 8.Румен Руменов, 10.Флорент Боджадж, 20.Яни Пехливанов, 73.Иван Иванов
Резерви: 13.Анатоли Господинов, 72.Ерол, 99.Ивайло Димитров, 7.Милчо Ангелов, 22.Никола Колев, 5.Христофор Хубчев, 98.Светослав Ковачев
Треньор: Росен Кирилов