Локомотив (Пловдив) постигна класически успех с 3:0 като гост на Витоша (Бистрица) в последния кръг за двата тима от редовния сезон на Първа лига. Първият гол падна в 66-ата минута и бе дело на Един Бахтич, второто попадение бе дело на Димитър Илиев в 83-ата, а крайния резултат оформи Ален Ожболт в добавеното време.

Победата за "смърфовете" дойде доста трудно, макар футболистите на Бруно Акрапович да играха близо 60 минути с човек повече заради директния червен картон на Михаил Милчев в 33-ата минута.

Двубоят бе доста равностоен, но именно ситуацията с изгонването на футболиста на "тигрите" се оказа решаваща и през втората част пловдивчани не оставиха шанс на своя съперник.

С трите точки днес "черно-белите" събраха 35 точки. Те ще се състезават след разделянето на първенството в група "А" на втората осмица,  където попадат още Славия, Септември и Дунав. Витоша от своя страна остава с 25 пункта и ще играе в група "Б" на втората осмица, а там компания им правят Етър, Ботев (Враца) и Верея.