Оборище (Панагюрище) победи с 2:1 Локомотив (София) в мач от 17-ия и последен за 2016 година кръг във Втора лига. В герой за домакините се превърна резервата Васил Тачев, който реализира и двете попадения. Голът за "железничарите" реализира Даниел Пеев от дузпа.

Гостите поведоха в 7-ата минута, след като Даниел Пеев реализира от дузпа. В 27-ата минута Димитър Георгиев можеше да направи резултата 2:0, но стреля слабо в ръцете на Филип Димитров.

В 41-ата минута резервата Васил Тачев се разписа за 1:1. Второто полувреме стартира с натиск на гостите от София. В 56-ата минута голмайсторът на Локомотив Димитър Георгиев отново пропусна да се разпише.

В 83-ата минута Васил Тачев заби втория си гол в срещата, а по този начин донесе и важните три точки за Оборище (Панагюрище).

ОБОРИЩЕ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:1
0:1 Даниел Пеев (7-дузпа), 1:1 Васил Тачев (41), 2:1 Васил Тачев (83)

ОБОРИЩЕ: Филип Димитров, Владимир Айтов, Кирил Личев, Набил Еженави (74-Боримир Карамфилов), Илиян Гаров, Николай Парнаров, Свилен Щерев, Стоян Георгиев, Христо Стамов (37-Васил Тачев), Христо Кирев (63-Айкут Янъков), Емил Камберов
Резерви: Александър Витанов, Айкут Янъков, Боримир Карамфилов, Васил Тачев, Николай Димитров, Стойчо Солаков, Ангел Парапулов

ЛОКО (СФ): Александър Любенов, Анестис Хадзилиадис, Емил Виячки, Александър Горанов, Слави Паскалев, Георгиос Бузукис, Йордан Ризов, Владислав Мисяк (72-Калоян Ангелов), Богомил Христов (80-Калоян Бонев), Даниел Пеев, Димитър Георгиев
Резерви: Цветомир Витков, Калоян Бонев, Калоян Ангелов, Златко Бонев, Вилиян Комитски, Александър Григоров, Георги Пунев

ВТОРА ЛИГА - 17 КРЪГ

9 декември 2016 г. (петък), 14:30 часа
Банско - Ботев (Враца) 1:3
0:1 Мартин Димов, 0:2 Денис Колев (25), 1:2 Ивайло Чурев (50), 1:3 Тодор Чаворски (90+2)

10 декември 2016 г. (събота), 14:00 часа
Спартак (Плевен) - Поморие 0:1

Оборище (Панагюрище) - Локомотив (София) 2:1

Левски (Карлово) - Етър 2:0

Несебър - Ботев (Гълъбово) 1:1

11 декември 2016 г. (неделя), 12:30 часа