ФК Верея се върна към победния ход след като извоюва ценен успех с 1:0 при гостуването си на Черноморец в Бургас в среща от 10-ия кръг от първенството на "Б" група. В герой за старозагорския тим се превърна нападателят от Конго Джонатан Нанизаямо, който се разписа за първи път откакто беше привлечен в тима.

Верея изигра силен мач и контролираше събитията на терена в Бургас и не позволи на домакините да създадат голови положения. В 31-ата минута Джунейт Яшар центрира от корнер и в наказателното поле на "акулите" най-съобразителен беше Джонатан, който с глава отбляза победния гол за старозагорци. Конгоанецът пропусна още едно положение до почивката.

След този успех Верея вече има в актива си 9 точки, а в 11-ия кръг приема на "Трейс Арена" Созопол на 26 октомври (неделя) от 16:30 часа. Черноморец е на предпоследното място с едва 4 точки.