ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Христина Христова и Ивайло Ангелов за крайния резултат от мача!

Лидерът в Efbet Лига Локомотив (Пловдив) срази с 2:0 Славия в мач от десетия кръг и продължава отличното си представяне. Героят тази вечер на "Лаута" беше Алфа Конте. Футболистът от Сиера Леоне се появи като резерва, но с грешна фланелка с номер 33 и съдията Драгомир Драганов го накара да я смени с номер 17, с който беше вписан в тимовия лист. Вече наконтеният Конте блесна с два гола, наказвайки Светослав Вуцов, който преди това се прояви с добри изяви.

Резултатът беше открит в 69-ата минута, а в 72-ата отново златната резерва на "смърфовете" беше в прегръдките на съотборниците си. И при двата гола на Конте в грешник за гостите се превърна Велко Йеленкович.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Отборът на Александър Томаш не само увеличи преднината си на върха пред втория Черно море с 4 точки, а също така изравни рекорд от най-славните си моменти от началото на века, когато спечели своята първа и засега единствена шампионска титла. “Смърфовете” за последно направиха това през 2003 г., като спечелиха първите три срещи в последните кръгове на сезон 2002/2003. В тях бяха победени актуалният шампион Левски и кръвният враг Ботев (Пловдив) с 2:1 и Литекс с 4:2. След това клубът, който по онова време беше собственост на митичния Георги Илиев, започна сезон 2003/2004 с шест поредни победи. Никога досега обаче Локомотив (Пловдив) не е бил в серия от 9 поредни победи в рамките на един сезон.

Първата голова ситуация в срещата на "Лаута" беше в 13-ата минута. Георги Минчев бе изведен очи в очи със Светослав Вуцов, който обаче внимаваше и излезе напред, за да стигне първи до топката. В 33-ата Евандро стреля от 20-ина метра, стражът на Славия улови топката.

Галин Иванов изпълни пряк свободен удар пет минути по-късно, но Динко Хоркаш не беше особено затруднен. Минута по-късно Бабакар Дион получи извеждащ пас, навлезе в наказателното поле на Славия и бе сам срещу Вуцов, който отрази удара му.

Локомотив направи много сериозен пропуск в 44-ата минута. Джовани пусна отличен пас зад гърба на Велко Йеленкович към Георги Минчев, който изскочи сам срещу Светослав Вуцов, но вратарят на "белите" отново бе на висота и спаси.

В 59-ата минута след центриране в наказателното поле на Локомотив, топката стигна до непокирития Денислав Александров, който отблизо стреля, но направи невероятен пропуск, а Динко Хоркаш спаси.

Минута по-късно Иван Минчев стреля от сериозна дистанция, но право в ръцете на Динко Хоркаш.

Джовани центрира в наказателното поле на Славия в 64-ата минута, където Георги Минчев успя да засече топката, но много слабо и Светослав Вуцов спаси.

В 69-ата минута "белите" най-после се пропукаха и Локомотив поведе. Ангел Лясков отне топката и подаде към Алфа Конте, който преодоля младежкия ни национал Велко Йеленкович, а след това прокара топката между краката на Мартин Георгиев и я прати в далечния ъгъл на Вуцов - 1:0.

"Смърфовете" бързо удвоиха преднината. В 73-ата минута новото попъление Оливер Камдем пусна извеждащ пас към Алфа Конте, който отново преодоля Йеленкович, излезе сам срещу Вуцов и го прехвърли отблизо за 2:0.

За Славия загубата е шеста поредна. Мачът тази вечер беше първи за завърналия се при "белите" треньор Иван Колев, който преди дни замени Хосе Мария Бакеро. Отборът от "Овча купел" остава с 4 точки на 14-ото място.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024

Класирането в Efbet Лига

ЛОКОМОТИВ (Пд) - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Алфа Конте (69), 2:0 Алфа Конте (72)

По-важното от двубоя по минути:
1 - Начало на срещата
13  Георги Минчев бе изведен сам срещу Светослав Вуцов, вратарят на Славия излезе напред и го изпревари за топката, като не му даде шанс да стреля.
33 - Евандро стреля от 20-ина метра, Вуцов успя да улови топката.
38 - Удар на Галин Иванов, Динко Хоркаш улови топката.
39  Бабакар Дион получи извеждащ пас от Джовани, навлезе в наказателното поле на Славия и беше сам срещу Вуцов, който успя да отрази удара му.
44  Нова отлична намеса на Вуцов. Джовани изведе Георги Минчев зад гърба на Велко Йеленкович, нападателят на Локомотив изскочи сам срещу стража на "белите", който отново бе на висота и спаси.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
59  Шанс за гостите. След центриране в наказателното поле на Локомотив, топката стигна до непокирития Денислав Александров, който отблизо стреля, но направи невероятен пропуск, а Динко Хоркаш спаси.
69  ГОЛ! 1:0 за домакините след попадение на Алфа Конте. Футболистът от Сиера Леоне проби отляво, пребори се с Велко Йеленкович, нахлу в наказателното поле и реализира в далечния ъгъл на Вуцов.
72
 ГОЛ! Втори гол на Конте - 2:0 за Локо. Играчът на домакините отново получи дълъг пас по левия фланг, пак се справи с Йеленкович, след което копна топката над плонжа на стража на гостите.
90+2 - Край на мача. Локомотив (Пловдив) победи Славия с 2:0.

Локомотив Пловдив
ЛОКО (Пд): 23.Динко Хоркаш, 44.Ангел Лясков, 91.Хорхе Сегура, 12.Ефе Али , 2.Оливер Камдем, 6.Христо Иванов (69  99.Леонардо Сена), 21.Евандро (84  33.Георги Каракашев), 10.Джовани (84  22.Ивайло Иванов), 7.Бабакар Дион (61  11.Петър Андреев), 14.Димитър Илиев (к) (61  17.Aлфа Конте ), 9.Георги Минчев
Резерви: 81.Кристиан Томов, 4.Мартин Паскалев, 16.Кристиян Пешов, 33.Георги Каракашев, 17.Алфа Конте, 22.Ивайло Иванов, 11.Петър Андреев, 99.Леонардо Сена
Треньор: Александър Томаш

Славия София
СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов, 3.Ертан Томбак, 6.Мартин Георгиев, 5.Велко Йеленкович, 37.Венцислав Керчев, 27.Емил Мартинов, 17.Ерол Дост (77  71.Кристиян Стоянов), 73.Иван Минчев, 11.Кристиан Добрев (46  23.Денислав Александров ), 88.Тони Тасев (46  8.Емил Стоев), 33.Галин Иванов (к) (77  10.Владимир Николов)
Резерви: 12.Николай Кръстев, 10.Владимир Николов, 23.Денислав Александров, 8.Емил Стоев, 71.Кристиян Стоянов, 9.Мартин Сораков, 93.Сибири Кейта, 19.Чунг Нгуен До, 14.Роберто Райчев
Треньор: Иван Колев

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

Десет мача без загуба! Девет поредни победи! Първо място в класирането! #lokomotivplovdiv #самолоко

Публикувахте от Lokomotiv Plovdiv в Събота, 23 септември 2023 г.