Юношеският национален отбор на България претърпя унизителна загуба с 0:4 от Гърция в последната си среща от турнира "Валентин Гранаткин" в Санкт Петербург.

Играчите на Викторио Павлов допуснаха гол още в третата минута, дело на Цингос, а до 15-ата минута нашите изоставаха с 0:2 след попадение на Кацидимпас. До края на полувремето гърците поведоха класически с 3:0 с гол на Цоварас (38'). Костанасиос оформи крайното 4:0 в 55-ата минута.

Въпреки загубата нашите остават на второ място в групата след днешния си съперник и на 1/4-финал ще срещнат победителя в група "В" Русия. Мачът е на 15-и януари (неделя) от 18:00 часа българско време.

Състав на България: Иван Дичевски (Христо Лалев), Александър Бастунов, Денис Бучев, Иван Калайджийски (Мартин Ковачев), Георги Костов (Мартин Семерджиев), Митко Митков (Георги Георгиев), Ерол Дост, Александър Златков (Илия Груев-младши), Илиан Илиев-младши (Лъчезар Георгие), Антон Тунгаров (Иван Митрев), Кирил Николов (Мартин Минчев)