Дублиращият отбор на Локомотив (Пловдив) постигна победа при домакинството си на Борислав (Първомай) в първенството на Югоизточната трета лига. “Черно-белите” надвиха гостите с 1:0 в Садово. Единственото попадение бе дело на Иван Арамазов, който се разписа в 18-ата минута.

Срещата бе помрачена от тежка контузия. В 49-ата минута, след нарушение от страна на Иван Аврамов, Кръстьо Банев се строполи на земята, като впоследствие бе откаран с линейка. Прегледите показаха, че има счупване на крака на две места, което наложи операцията на таланта.

За това нарушение съдията Георги Иванов показа само жълт картон на състезателя на Борислав.

"Пожелаваме бързо и успешно възстановяване на Кръстьо Банев. Сигурни сме, че той ще се върне на терена по-силен", написаха "черно-белите" в сайта си.

След победата Локомотив (Пловдив) II остава на осмото място с 58 точки. Тимът гостува на Ямбол в следващия кръг - утре от 18:00 часа.

"Смърфовете" показаха ситуацията с тежката контузия на Кръстьо Банев (на 4:44 минута):

Публикувахте от Lokomotiv Plovdiv Football Academy / ДЮШ Локомотив Пловдив в Неделя, 7 май 2023 г.