ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Берое и Етър се класираха за осминафиналите за Купата на България след трудни победи. Отборът от Стара Загора спечели гостуването на Бдин във Видин с 2:1 след продължения.

Автогол на Георги Иванов и попадение на Леандро Годой - Кошмара във втората минута на добавеното време на първото продължение донесоха успеха на Берое. Точен за домакините беше Цветомир Тодоров.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

В 10-ата минута играчите на Берое отправиха първия удар в срещата. Стефан Гаврилов стреля от границата на наказателното поле, но изпълнението му премина над вратата. Девет минути по-късно гол на гостите не беше зачетено заради игра с ръка. В 24-ата Енцо Ойос стреля технично, но ударът му мина встрани от вратата, пазена от Мартин Цветанов. До почивката беройци пропуснаха още две възможности, като при едната топката бе изчистена от играч на Бдин пред голлинията.

Четири минути преди края на първата част домакините от Видин създадоха първата си опасност. Николай Цветков - Демона изпълни пряк свободен удар и подаде на Даниел Стоянов, но неговият изстрел премина покрай вратата на Хуан Лунгарсо.

В 54-ата минута гостите удариха греда. Пет минути по-късно елитният тим откри резултата. Лучиано Скуадроне центира, а Георги Иванов си отбеляза автогол - 0:1.

Радостта за гостите продължи само две минути, след като появилият се като резерва Цветомир Тодоров прати топката във вратата на Лунгарсо - 1:1.

В 75-ата минута Бдин можеше да стигне до второ попадение. Владимир Айтов бе близо до попадение, но Лунгарсо спаси.

В 98-ата минута вратарят на домакините отпрази удар и на Джани Политино. В добавеното време на първото продължение Берое отново поведе, след като Леандро Годой реализира за 1:2.

През второто продължение възпитаниците на Хосе Луис Ачиари удържаха крехкия си аванс и ликуваха. На осминафинала Берое ще се изправи срещу ЦСКА 1948 в Бистрица - на 7 декември.

В същото време Етър елиминира трудно Черноморец с 3:2 след продължения в срещата от 1/16-финалите, играна на стадион „Лазур“ в Бургас. „Болярите“ направиха пълен обрат, като от 2:0 за домакините обърнаха нещата след изригване с хеттрик на французина Шано Буколда. Мачът се игра на много тежък терен при непрекъснат дъжд. Дебют на вратата на Етър направи италианският вратар Алесандро Гуарноне.

На осминафиналите Етър ще домакинства на Ботев (Пловдив) - на 7 декември.

Бдин (Видин) - БЕРОЕ 1:2 след прод. (1:1 в ред. време)
0:1 Георги Иванов (59-автогол), 1:1 Цветомир Тодоров (61), 1:2 Леандро Годой (104)

Съставът на Берое: 1. Хуан Пабло Лунгарсо, 3. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 10. Енцо Ойос, 11. Франсиско Политино, 15. Енцо Еспиноса, 17. Едвин Ласо, 20. Сегундо Пачаме, 24. Стефан Гаврилов, 98. Бруно Шмуц, 99. Майк Севайос

Черноморец (Бургас) - ЕТЪР 2:3 след прод. (2:2 в ред. време)
1:0 Петър Пейчев (36), 2:0 Артьом Холод (57), 2:1 Шахредин Буколда (77), 2:2 Шахредин Буколда (79), Шахредин Буколда (96)

Съставът на Етър: Алесандро Гуарноне, Кольо Станев (68 Димо Бакалов), Георги Ангелов, Мариян Иванов, Мартин Николов, Моузес Кандидус (46 Николай Янков), Янко Ангелов (70 Осама Алу), Шано Буколда (106 Хавиер Бетегон), Владислав Найденов (97 Георги Александров), Илкер Будинов, Мартин Тошев (46 Ивайло Димитров).