Лудогорец ще бъде отборът с най-висок коефициент сред непоставените при жребия за третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Тегленето на двойките ще се проведе на 21 юли (понеделник) от 13:00 часа.
За да стигнат до тази фаза, "орлите" първо трябва да се справят с хърватския шампион Риека в двубоя от втория квалификационен кръг.
Сред потенциалните съперници на Лудогорец в третия кръг са отбори като Карабах, който преди година елиминира разградчани с 2:7 след продължения, бившият клуб на треньора Руи Мота – Ноа, както и Цървена звезда, Копенхаген и други европейски тимове с опит в турнирите.
Възможните съперници на Лудогорец, в случай, че българският шампион отстрани Риека във втория предварителен кръг:
Копенхаген (Дания) – Дрита (Косово)
Линкълн Ред Импс (Гибралтар) – Цървена звезда (Сърбия)
Ноа (Армения) – Ференцварош (Унгария)
Пафос (Кипър) – Макаби Тел Авив (Израел)
Слован Братислава (Словакия) – Зрински (Босна)
Шелбърн (Ирландия) – Карабах (Азербайджан)