Лудогорец са наложи с минималното 1:0 над Берое в среща от 14-ия кръг на Първа лига. В герой за "орлите" се превърна обичайният заподозрян Джонатан Кафу. Бразилецът се разписа в 69-ата минута на мача и донесе ценните 3 точки за разградчани.

Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев даде почивка на някои от основните си играчи с цел да им съхрани силите за предстоящия важен сблъсък с Базел в сряда от груповата фаза на Шампионска лига.

Очаквано домакините бяха по-активният отбор през първата част, като създадоха някои добри ситуации за гол. Гостите пък предимно се отбраняваха и рядко поглеждаха към вратата на Владислав Стоянов.

В 37-ата минута Абел Анисе финтира противников играч и стреля силно, но топката мина покрай вратата на Макенджиев. Две минути по-късно мадагаскарецът тресна напречната греда от точката за изпълнение на дузпа.

Минута преди края на първата част Мисиджан нахлу отляво в противниковото наказателно поле и стреля от малък ъгъл. За негово нещастие обаче топката разтресе лявата греда и излезе в аут.

През втората част ситуацията на терена не се промени. "Орлите" бяха по-дейният отбор и не спираха да атакува в търсене на гола. Такъв падна в 69-ата минута, когато Марселиньо пусна към Джонатан Кафу, бразилецът преодоля с лекота двама бранители на Берое и с неспасяем удар откри резултата.

До края на мача домакините имаха още няколко възможности да направят резултата в своя полза по-изразителен, но с пропуски се отчетоха Кафу, Марселиньо, Кишада и Лукоки. В крайна сметка до попадения не се стигна и Лудогорец взе трите точки.

Лудогорец остана лидер в класирането с актив от 37 точки. Берое пък е 8-и със 17 пункта.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 1:0