ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Влади Въргала и Атанас Зафиров за крайния резултат от мача!

Черно море (Варна) победи Арда (Кърджали) с 1:0 у дома в среща от 16-ия кръг на efbet Лига.

Домакините започнаха по-силно и още в третата минута имаха възможност да поведат, но удар на Атанас Илиев от фаул, бе спасен. Две минути по-късно и Алекс Фернандес стреля, но бранител на гостите застана на пътя на топката.

Четвърт час по-късно и Пабло Гарсия обстрелва вратата на гостите, а две минути по-късно топката се спука и трябваше да бъде подменена.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Гостите стартираха с повече агресия през втората част и малко след подновяването на играта попадение на Преслав Боруков бе отменено заради засада.

Черно море също пропиля чудесна възможност в 54-ата минута, когато Даниел Димов стреля с глава, но покрай вратата.

Последваха няколко промени в двата тима, което допълнително накъса играта.

Арда бе близо до това да поведе в 79-ата минута, в която Абубакар Тунгара стреля опасно след пас на Боруков, но вратарят на Черно море се справи.

Само две минути след това Васил Панайотов изведе Черно море напред с красив гол (1:0). Полузащитникът пое топката на гърди и с удар от въздуха преодоля вратаря на съперника.

Черно море е на върха в класирането с 35 точки, колкото има и ЦСКА, но "моряците" са с едни гърди напред заради отбелязан гол на чужд терен в битката помежду им (1:1). Арда е на шеста позиция с 25.

ЧЕРНО МОРЕ - АРДА 1:0
1:0 Васил Панайотов (81')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
3' Първа опасност в мача! Удар към вратата на Арда, Атанас Илиев стреля, но Анатолий Господинов се справи.
5' Нов опит на домакините! Алекс Фернандес шутира от добра позиция, но топката се отби в бранител на Арда.
18' Пореден шанс за Черно море! Пабло Гарсия шутира от дистанция, но ударът му с левия крак не намери целта.
20' Топката, с която играха двата тима, се спука!
38' Бомбен удар на Едгар Пашеко, Господинов спасява.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46' ОТМЕНЕН ГОЛ! Преслав Боруков вкара гол за Арда, но попадението му няма да бъде признато заради засада.
54' Какъв пропуск на Черно море! Даниел Димов отправи опасен удар с глава, преминал покрай вратата.
79' Страхотен пропуск на Арда! Абубакар Тунгара комбинира с Преслав Боруков и стреля опасно, но Дюлгеров отрази удара му.
81'  ГОООООЛ за Черено море! Васил Панайотов пое топката на гърди в наказателното поле и с удар от въздуха разстреля Анатолий Господинов!
90+2' Грешка на Анатолий Господинов далеч от наказателното му поле, топката попадна у Мишаел Алвес, но той се забави и не успя да се разпише на празна врата.
90+4' Край на мача.

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров - 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов , 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (к) (72'  10. Велислав Василев), 5. Пабло Гарсия , 71. Васил Панайотов , 11. Алекс Фернандес (83'  35. Арлинд Дакай), 23. Едгар Пашеко (63'  7. Брено Тейшейра), 9. Атанас Илиев (63'  33. Мишаел Алвес)
Резерви: 84. Християн Славков, 86. Исмаил Иса, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, , 19. Александър Василев
Треньор: Илиан Илиев

АрдаАРДА: 1. Анатолий Господинов - 11. Мартин Стойчев, 20. Деян Лозев, 3. Умар Сако, 18. Джелал Хюсеинов, 77. Илия Юруков (76'  21. Радослав Цонев), 80. Лъчезар Котев (к), 17. Иван Коконов (76'  33. Иван Тилев) , 7. Абубакар Тунгара , 26. Ел Мами Тетах (68'  99. Станислав Иванов) , 9. Преслав Боруков
Резерви: 24. Иван Дичевски - 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 12. Ебенезер Принц, 19. Тонислав Йорданов, 32. Христо Митев
Треньор: Александър Тунчев

Съдия: Радослав Гидженов
Стадион: "Тича", Варна
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР