ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Арда надви Локомотив (София) с 1:0 в първия мач от петия кръг в efbet Лига. На трибуните в Кърджали беше новият шеф на родните съдии - Давид Борбалан, който видя само едно, но красиво попадение на капитана на домакините Лъчезар Котев (21), както и изгонването на Лука Иванов от гостите в 84-ата минута с втори жълт и червен картон.

Преди началото на срещата страничният съдия Марио Данаилов беше награден за първия си двубой в родния елит.

Още във втората минута Радослав Цонев отправи изключително силен удар с левия крак от средно разстояние, след като топката отиде към него при избиване, но Любенов спаси. Арда продължи с по-активни действия, докато гостите се бяха прибрали в своята половина.

Натискът на домакините в крайна сметка се увенча с успех, след като в 21-ата минута Станислав Иванов върна назад топката, а Радослав Цонев хитро пропусна назад. Тя отиде към Лъчезар Котев, който стреля елегантно по земя към вратата на столичани, а Любенов не успя да реагира и Арда поведе с 1:0.

Четири минути преди края на първото полувреме Галин Минков от гостите се контузи, за да може малко след това на негово място да се появи Стефан Ламбезе, който го замени и дебютира за столичните "железничари".

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

След почивката треньорите направиха няколко промени в своите състави, но положенията пред двете врати бяха значително по-малко на фона на първата част. Двадесет минути преди края столичани разиграха постепенно и пратиха топката в половината на Арда. Там Лука Иванов пусна успореден пас към Димитър Митков, а юношата на Лудогорец отправи силен удар от дистанция. Топката прехвърли Анатоли Господинов, но и вратата на Арда Кърджали. Последва удар на Преслав Боруков от добра позиция, но той беше твърде неточен.

Шест минути преди края на редовното време Лука Иванов от гостите беше изгонен, след като направи нарушение срещу Гюсеинов в половината на Арда и реферът Гидженов му показа втори жълт и червен картон. До края на срещата нямаше нови попадения и домакините се поздравиха с трите точки.

След втората си победа за сезона Арда събра 7 точки и се изкачи на петата позиция, задминавайки с точка Левски, а Локомотив (София) допусна трето поражение и е осми с 6 точки.

АРДА - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:0
1:0 Лъчезар Котев (21)

По-важното от мача по минути:

1 - Начало на двубоя.
2 - Радослав Цонев от домакините отправи първия точен удар, но не затрудни вратаря Александър Любенов.
4 - Лъчезар Котев стреля неточно от далечно разстояние.
5 - Тунгара излъга защитата на "железничарите", изскочи на стрелкова позиция и опита удар от малък ъгъл, но неточен.
15 - Изстрел на Тунгара беше блокиран от защитник на Локомотив.
21 - ГОООЛ за Арда! Лъчезар Котев получи хубав пас от Станислав Иванов и с прецизен удар от дъгата пред наказателното поле се разписа за 1:0.
26 - Деян Лозев получи вляво след поредната добра атака от Арда и центрира в полето на "железничарите", а Радослав Цонев опита удар от движение, но не беше достатъчно точен.
39 - Иванов се освободи от Даниел Ками и стреля, но ударът му беше блокиран.
42 -  Минков от гостите бе заменен от Ламбезе заради контузия на българина.
45+1 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Иван Тилев отправи центриране с десния крак, което намери Преслав Боруков, чийто удар не затрудни Александър Любенов.
52 - Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар от около 30 метра, но не затрудни Любенов, който направи рутинно спасяване.
70 - Димитър Митков шутира отдалеч над вратата на домакините.
71 - Преслав Боруков отправи неточен удар от изгодна позиция към вратата на гостите.
84 - Локомотив (София) остана с човек по-малко, след като Лука Иванов получи втори жълт и червен картон след остро влизане в средата на терена.
90+2 - Христо Митев центрира към Иван Коконов в наказателното поле, но неговият удар с глава не намери очертанията на вратата на гостите.
90+5 - Край на мача! Арда пречупи Локомотив (София) с 1:0 за втора победа през сезона.

Арда: 1. Анатолий Господинов - 11. Мартин Стойчев, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов , 20. Деян Лозев, 80. Лъчезар Котев (8118. Джелал Хюсеинов), 21. Радослав Цонев (7477. Илия Юруков), 99. Станислав Иванов (8132. Христо Митев), 7. Абубакар Тунгара, 33. Иван Тилев (6417. Иван Коконов), 9. Преслав Боруков (7419. Тонислав Йорданов)
Резерви: 23. Месут Юсуф, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев, 77. Илия Юруков
Треньор: Александър Тунчев

Локомотив (София):  24. Александър Любенов - 4. Диме Димов, 5. Даниел Ками, 33. Алан Диас, 15. Лука Иванов , 12. Бруно Франко, 13. Галин Минков (4393. Стефан Ламбезе), 26. Красимир Милошев (К) (4616. Симеон Мечев), 20. Диого Тешейра (9077. Ерик Манолков), 11. Карлос Франса (7510. Валентин Николов), 9. Калоян Кръстев (4645. Димитър Митков)
Резерви: 1. Бабукар Гайе, 10. Валентин Николов, 14. Михаел Чиликов, 16. Симеон Мечев, 17. Теодор Иванов, 45. Димитър Митков 77. Ерик Манолков, 93. Стефан Ламбезе
Треньор: Стойчо Стоев

Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР