Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Витоша (Бистрица) успя да обърне като домакин Септември с 2:1 в среща с червен картон и пропусната дузпа. В герои за "тигрите" се превърнаха Иван Вълчанов (75) и Ивайло Лазаров (90).

Срещата започна на много ниско темпо и в първите 10-ина минути положения пред двете врати липсваха.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Първата голова възможност донесе и гол. Той бе дело на Борис Галчев, който вкара красиво попадение от границата на наказателното поле, рикоширало и в напречната греда - 1:0.

Чак в 31-ата минута Витоша стигна до първото си по-сериозно положение, което бе пропуснато от Ивайло Лазаров.

В 43-ата минута Матиеу Диаби си изкара втори жълт картон за игра с ръка в наказателното поле на своя тим, а Витоша получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Григор Долапчиев, но шутът му бе слаб и в средата на терена, което не затрудни Василев и той спаси.

През втората част Витоша натисна своя съперник и с едва второто си по-сериозно положение изравни. Голмайстор бе Иван Вълчанов, който се разписа с глава след пас на резервата Садула - 1:1.

Домакините продължиха да натискат своя съперник, като в края все пак успяха да стигнат до пълния обрат. След два сериозни пропуска Ивайло Лазаров най-сетне се разписа с прекрасен гол от пряк свободен удар в горния ъгъл на Янко Георгиев, оформяйки крайното 2:1.

Така Витоша събира 13 точки и заема 7-ото място в Първа лига, докато Септември е на тринадесетото място с едва 4 пункта след 10 кръга.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

ВИТОША - СЕПТЕМВРИ 2:1
0:1 Борис Галчев (13), 1:1 Иван Вълчанов (75), 2:1Ивайло Лазаров (90)

Най-интересното от срещата:
1 - Начало на мача.
13 - ГОООЛ! Септември повежда. Борис Галчев вкара красив гол с шут от границата на наказателното поле.
22 - Нищо интересно не се случва на терена. Играта се води предимно в центъра на игрището.
31Лазаров направи невероятен пропуск, след като не успя да намери вратата от два-три метра.
43 - Диаби получава втори жълт и респективно червен картон за игра с ръка в наказателното поле, а съдията посочва и бялата точка.
45 - Какъв пропуск! Григор Долапчиев изпълни отсъдената дузпа, но слабо и в центъра на вратата, като Василев не се затрудни да спаси.
45+1 - Край на първата част.
–––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на втората част.

65 - Витоша има превъзходство на терена, но така и не стига до по-сериозни ситуации.
75 - ГОООЛ! Витоша изравнява резултата. Голмайстор е Иван Вълчанов, който се разписа с глава.
90 - ГОООЛ! Витоша стига до пълния обрат. Голмайстор е Ивайло Лазаров, който вкара красив гол от пряк свободен удар.
90+3 - Край на мача. Витоша печели с 2:1.

Витоша: 1.Християн Василев, 2.Тодор Гочев, 4.Кристиан Узунов (6914.Четин Садула), 10.Георги Амзин, 11.Даниел Кутев (925.Венцислав Бонев), 18.Петко Цанков, 24.Георги Купенов, 45.Григор Долапчиев (6299.Стефан Христов), 66.Иван Вълчанов, 88.Ивайло Лазаров, 94.Михаил Милчев
Резерви: 12.Николай Георгиев, 5.Венцислав Бонев, 9.Ангел Стоянов, 6.Румен Гьонов, 14.Четин Садула, 96.Наско Милев, 99.Стефан Христов
Треньор: Росен Кирилов

Септември: 21.Янко Георгиев, 8.Борис Галчев (849.Мирослав Будинов), 6.Александру Бенга, 24.Александър Георгиев, 10.Асен Чандъров, 15.Васил Добрев, 25.Иван Стоянов, 20.Ишмаел Байду (7011.Иван Тилев), 19.Крис Гади, 4.Матиеу Диаби , 14.Яя Меледже (5826.Фабиано Алвеш)
Резерви: 1.Валентин Галев, 17.Димитър Костадинов, 23.Здравко Димитров, 9.Мирослав Будинов, 26.Фабиано Алвеш, 16.Слави Косов, 11.Иван Тилев
Треньор: Николай Митов

Стадион: "Витоша", Бистрица