Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

ЦСКА спечели домакинството си срещу Черно море с 3:1 в среща от 8-ия кръг на Първа лига. Срещата ще се запомни с най-бързия гол за сезона, който бе дело на "червените" в 14-ата секунда на мача, с нелеп автогол на Витаутас Черниаускас, както и с красивите попадения на Кирил Десподов и Рубен Пинто.

Мачът започна повече от светкавично, след като ЦСКА взе преднина след едва 14 секунди игра. Голмайстор за "червените" бе Едвин Джеси, който бе изведен от Жоржиньо и прехвърли Макенджиев, а топката се удари в страничната греда, но отново попадна в ганаеца, който при добавката си бе безгрешен - 1:0.
Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Черно море бързо се отърси от шокиращия гол в първата минута, като в 8-ата имаше прекрасен шанс за изравняване. Ндонгала пусна страхотен пас към Панайотов на точката за изпълнение на дузпа, но бившият халф на Левски стреля много неточно.

"Моряците" стигнаха до изравняване в 14-ата минута, но голът им бе меко казано комичен. Витаутас Черниаускас получи пас от Божидар Чорбаджийски и нескопосано не успя да я изрита напред, а я прати към своята врата, вкарвайки си автогол за 1:1.

ЦСКА отново пое инициативата в срещата след инкасирания гол, като "червените" натрупаха няколко положения пред вратата на Макенджиев. При едно от тях Десподов бе изведен срещу стража на "моряците" и стреля, но юношата на Пирин отби топката, която попадна в Едвин Джеси, ганаецът обаче стреля в аут.

Превъзходството на "армейците" се материализира в 39-ата минута, когато Кирил Десподов вкара невероятен гол от пряк свободен удар - 2:1.

До края на първата част до по-сериозни ситуации не се стигна и логично ЦСКА се оттегли при аванс срещу "моряците".

Второто полувреме започна с нови положения пред вратата на Черно море, като в 58-ата минута зрителите станаха свидетели на прекрасно
попадение от Рубен Пинто, който разстреля от дистанция Благой Макенджиев.

Нестор Ел Маестро направи рокади, сменяйки Жоржиньо с Тиаго, който много бързо навлезе в срещата и на два пъти можеше да вкара, но при единия изстрел Макенджиев спаси, а другият му такъв от дистанция, се отби в десния страничен стълб на "моряците".

До края ЦСКА можеше да реализира нови попадения, като това така и не случи, но в крайна сметка "армейците" спечелиха срещата с 3:1.

С този успех "червените" оглавиха класирането в Първа лига с 19 точки, колкото има и Левски, но "сините" са с мач по-малко. Черно море пък остава пети с 12 пункта.
ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

ЦСКА - Черно море 3:1
1:0 Едвин Джеси (1), 1:1 Черниаускас (14 - автогол), 2:1 Кирил Десподов (39), 3:1 Рубен Пинто (58)

Най-интересното от срещата:
1 - Начало на мача.
1 - ГОООЛ! ЦСКА взима преднина в 14-ата секунда чрез Едвин Джеси. Крилото бе изведено от Жоржиньо и прехвърли Макенджиев, а топката се удари в страничната греда, но отново попадна в ганаеца, който при добавката си бе безгрешен.
8 - Какъв шанс! Ндонгала намери Васил Панайотов по прекрасен начин на точката за изпълнение на дузпа, но халфът стреля много над вратата.
14 - ГОООЛ! Черно море стига до равенството. Витаутас Черниаускас си заби безумен автогол след върната топка от Божидар Чорбаджийски.
29 - Какъв пропуск! Кирил Десподов бе изведен сам срещу Макенджиев, след което стреля, а вратарят изби топката в краката на Едвин Джеси, ганаецът обаче стреля много над вратата на "моряците".
33 - Ндонгала напредна по крилото и си освободи пространство да стреля, но Черниаускас се намеси и изби в корнер.
39 - ГОООЛ! ЦСКА отново повежда в резултата. Голмайстор е Кирил Десподов, който отбеляза прекрасен гол от пряк свободен удар.
45 - Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.

58 - ГОООЛ! ЦСКА вкара красив гол. Голмайстор е Рубен Пинто, който изстреля истински снаряд към Макенджиев, вкарвайки за 3:1.
68 Пробив на Тиаго завърши със силен удар в очертанията на вратата, но Макенджиев внимаваше и успя да спаси.
71 - Отново Тиаго пробва да реализира с удар от дистанция след пас на Мауридес, но този път топката се отби от десния страничен стълб.
80 -  Али Соу прави дебют за домакините, след като заменя Едвин Джеси.
90+3 - Край на мача! ЦСКА печели с 3:1.
След края на мача Илиас Хасани и Манолев получиха жълти картони заради сдърпване.

Състави:
ЦСКА: 30.Черниаускас, 4.Чорбаджийски, 5.Бодуров, 6.Пинто, 7.Жоржиньо(6220.Тиаго), 8.Джеси (8022.Али Соу), 9.Мауридес, 14.Лясков, 15.Малинов, 19.Десподов(8111.Манолев), 27.Секулич
Резерви: 1.Стипица, 10.Евандро, 11.Манолев, 16.Бикел, 20.Тиаго, 25.Стивън Перейра, 22.Али Соу
Треньор: Нестор Ел Маестро

Черно море: 88.Макенджиев, 38.Ндонгала, 33.Енчев, 70.Димов, 23.Хасани, 10.Василев, 71.Панайотов, 16.Витанов (7914.Божилов), 41.Кононго, 9.Фенуш (5890.Мартин Минчев), 99.Кики (7021.Георги Илиев)
Резерви: 25.Дюлгеров, 5.Станчев, 11.Винисиус Жоржиньо, 14.Божилов, 18.Зехиров, 21.Георги Илиев, 90.Мартин Минчев
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Българска армия", София
Съдия: Стефан Апостолов