“Ботев” (Пловдив) разгроми с 4:0 чешкия Бохемианс (Прага) в последната си контрола в Анталия. Възпитаниците на Милен Радуканов записаха 2 победи, 2 равенства и 1 загуба в мачовете на турска земя.

Двубоят срещу чехите започна отлично за “канарчетата” и още в 8-ата минута резултатът беше открит, след като Петър Атанасов се разписа след асистенция на Тодор Неделев. До почивката Атанас Курдов и Йордан Христов направиха пропуски.

В 72-ата минута влезлият като смяна Николай Манчев покачи на 2:0, след като се разписа с удар от воле след центриране на Емил Аргиров. Ангел Рахов направи 3:0 в 81-ата минута след асистенция на Манчев. Само 3 минути по-късно Сашо Александров направи 4:0, след удар от центъра на терена. Секунди преди края на мача вратарят на чехите изби опасен удар на Светослав Петров.

“Ботев”: Христо Иванов, Емил Аргиров, Мартин Димов (60 - Николай Димитров), Венци Бонев, Ивайло Димитров (82 - Лазар Марин), Светослав Петров, Христо Телкийски (67 - Николай Манчев), Йордан Христов (82 - Лъчезар Ангелов), Тодор Неделев (45 - Александър Александров), Петър Атанасов (66 - Ангел Рахов), Атанас Курдов (45 - Деян Христов).