Нападателят на Левски Еньо Кръстовчев продължава да бележи за "сините", след като стори това и при победата с 3:1 над Монтана. Контролата се игра на "Герена", а другите две попадения за домакините реализираха Николай Димитров и Борислав Балджийски. За Монтана се разписа Венци Иванов.

"Сините" надиграха без затруднения съперника си, който ще срещнат в 14-ия кръг на "А" група.

Освен четирите гола, които вкараха двата тима, гредите бяха уцелени цели три пъти – на два пъти от играчите на домакините и веднъж от футболист на Монтана.

Още в 3-ата минута младият нападател на домакините Александър Киров опита хубав удар отдясно, но топката мина покрай вратата. Две минути по-късно Жоазиньо от фаул нацели напречната греда. В 11-ата минута хубав удар на Киров с глава попадна в ръцете на вратаря на гостите, а в следващата атака Дарко Тасевски накара стражът на Монтана да покаже добър рефлекс и да избие силния удар. Малко по-късно Кръстовчев остана сам срещу вратаря, но стреля над вратата. Ники Димитров също излезе сам срещу Цанков, тръгна да го лъже, но топката му бе избита. Хубав удар на Вагнер пък бе спасен от стража на Монтана в 22-ата минута.

Пет минути по-късно Левски откри резултата, след като Жоазиньо проби отляво, подаде по тревата към Кръстовчев, който от движение опъна мрежата - 1:0. В 35-ата минута гостите имаха добро положение за гол, но Митрев спаси удара на Атанас Чипилов. Две минути по-късно Ники Димитров получи топката отдясно, финтира защитник и я прати в близкия ъгъл - 2:0.

След почивката в игра за Левски влязоха Симонович, Георги Христов, Йовов и младите Иван Стоянов, Боян Табаков, Борислав Балджийски и Георги Ангелов. В началото на полувремето Чипилов и Венци Иванов от гостите пропуснаха добри положения, а пък Христо Йовов уцели гредата. В 57-ата минута Божидар Митрев не спря добре върната топка, тя му бе отнета от Венци Иванов, който я прати в мрежата - 2:1.

"Сините" затвърдиха победата си в 75-ата минута, когато Борислав Балджийски получи топката отляво и с хубав удар прати кълбото в обратния ъгъл - 3:1. /БЛИЦ

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 3:1
1:0 Еньо Кръстовчев (27), 2:0 Николай Димитров (39), 2:1 Венци Иванов (57), 3:1 Борислав Балджийски (75)

ЛЕВСКИ: 12.Божидар Митрев, 30.Лъчезар Балтанов, 5.Юсуф Рабех, 26.Симеон Иванов, 25.Лусио Вагнер, 27.Седрик Бардон, 22.Дарко Тасевски, 20.Жоазиньо, 21.Зе Соарес, 28.Александър Киров, 7.Еньо Кръстовчев

МОНТАНА: Цанков, Илчев, Николов, Трифонов, Фиданин, Гаджев, Бето, Чепилов, Жулио Сезар, М. Иванов, Едуардо