Крумовград записа девети пореден мач без загуба в първенството, след като в 27-ия кръг постигна домакинска победа с 3:2 над Хебър. Тимът на Станислав Генчев изтърва аванс от два гола, но само две минути след изравняването на резултата успя да стигне до победно попадение.

Още в четвъртата минута Крумовград прати топката във вратата на гостите чрез Джуниет Али, но попадението беше отменено заради засада. В 9-ата минута Алекс Колев откри резултата. Той се разписа с глава, след като засече пас с глава на Матей Шимич от наказателното поле.

Пет минути по-късно вратарят на Хебър Петър Дебърлиев отрази удар на Али, а при добавката Димитър Тонев стреля неточно. След половин час игра Колев имаше шанс да удвои аванса на домакините, но ударът му беше блокиран от Мартин Михайлов.

Крумовград стигна до втори гол в 35-ата минута. Димитър Тонев беше оставен на чиста позиция в наказателното поле и се разписа след пас на Вячеслав Велев. Три минути преди почивката Патрик Луан получи подаване от Алекс Колев, но не уцели вратата при удара си.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

В 58-ата минута Хебър намали изоставането си. Атанас Кабов направи хубава атака, подаде към Шейх Диаманка, който намери Ангел Бастунов на границата на наказателното поле. Десетката на гостите направи няколко крачки навътре в пеналтерията и стреля точно във вратата на Янко Георгиев.

11 минути преди края на мача гостите изравниха. Лазар Марин получи топката в наказателното поле и стреля точно в мрежата. Само две минути по-късно Крумовград отново излезе напред в резултата. Шимич беше точен с глава след центриране от корнер.

С този успех домакините събраха актив от 39 точки и временно изместиха ЦСКА 1948 от шестото място. "Червените" обаче са с два мача по-малко. Хебър е 12-и с 27 т. В следващия кръг тимът на Станислав Генчев гостува на Ботев (Враца) на осми април, а два дни по-рано клубът от Пазарджик приема последния в класирането Етър.

КРУМОВГРАД – ХЕБЪР 3:2
1:0 Алекс Колев (9), 2:0 Димитър Тонев (35), 2:1 Ангел Бастунов (58), 2:2  Лазар Марин (79), 3:2 Матей Шимич (81)

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров, 5. Матей Шимич  , 18. Клайдер Машедо, 2. Джуниет Али , 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Арияш (90+1 - 4. Лукас Сантос), 17. Патрик Луан  (46 - 77. Октай Юсеин), 23. Димитър Тонев  (68 - 7. Момчил Цветанов), 10. Серкан Юсеин  (84 - 30. Жак Пехливанов), 9. Александър Колев
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 3. Калоян Пехливанов, 30. Жак Пехливанов, 77. Октай Юсеин, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 4. Лукас Сантос, 7. Момчил Цветанов
Треньор: Станислав Генчев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин , 99. Георги Каракашев  (78 - 8. Красиан Колев), 5. Мартин Михайлов, 10. Ангел Бастунов , 75. Йоан Н'зи, 9. Николас Пенев (70 - 17. Марк-Емилио Папазов), 11. Атанас Кабов (69 - 14. Олексий Збун), 29. Шейх Диаманка
Резерви: 32. Боян Загорски, 3. Богомил Божуркин, 14. Олексий Збун, 77. Октай Хамдиев, 17. Марк-Емилио Папазов, 8. Красиан Колев, 21. Божидар Пенчев, 84. Стилиян Тисовски, 13. Архан Исуф
Треньор: Любослав Пенев

Пловдив, спортна база "Никола Щерев-Старика"
Съдия: Георги Гинчев

По-интересното по минути
1 - Начало на мача
4 - Отменен гол! Джуниет Али прати топката във вратата на гостите, но попадението беше отменено заради засада
9 -  ГОООЛ! Крумовград открива резултата. Алекс Колев се разписа с глава, след като получи пас с глава от Матей Шимич
14 - Дебърлиев изби удар на Али, а при добавката Димитър Тонев стреля неточно
32 - Серкан Юсеин центрира отдясно. Александър Колев овладя на гърди и отправи удар, който беше блокиран от Мартин Михайлов
35 -  ГОООЛ!! Втори гол за домакините. В наказателното поле Вячеслав Велев настигна пас от Алекс Колев и върна към Димитър Тонев, който не пропусна да прати топката в мрежата.
42 - Патрик Луан получи пас от Алекс Колев, но ударът му не уцели вратата на Хебър
45+2 - Край на първото полувреме
-----------------
46 - Начало на второто полувреме
48 -  Матей Шимич изкочи зад защитата на Хебър и стреля към вратата, но Дебърлиев с добра намеса изби в корнер
58 -  ГОООЛ! Хебър върна един гол. Шейх Диаманка добре намери Ангел Бастунов на границата на наказателното поле, той направи няколко крачки навътре и стреля точно във вратата на Янко Георгиев
69 - Удар на Алекс Колев минава над вратата
79 -  ГОООЛ! Хебър изравни. Лазар Марин получи топката в наказателното поле и прати топката в мрежата
81 -  ГОООЛ! Крумовград върна аванса си. Матей Шимич вкара с глава след центриране от корнер
90+3 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР