Крумовград загуби с 2:3 от лидера в първенството на Босна и Херцеговина Борац (Баня Лука) на лагера си в Турция. Поражението бе първо за българския тим през зимните проверки след три победи и равенство досега.

В осмата минута играч на Борац беше съборен в наказателното поле на крумовградчани и главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Зоран Квържич се нагърби с изпълнението на дузпата и изпрати Макенджиев в обратния ъгъл, с което откри резултата.

След четвърт час игра Борац организира добро нападение по десния фланг, а на точното място в наказателното поле се оказа Давид Вукович, който засече центрирането и от близко разстояние не остави шансове на вратаря на Крумовград.

Серкан Юсеин намали изоставането на Крумовград в 32-ата минута, след като се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле - 1:2.

Няколко минути по-късно Борац отново си извоюва преднина от два гола. Енвер Кулашин изпревари Момчил Цветанов в опасна близост до вратата и не сбърка.

Димитър Тонев се разписа за крайното 3:2 в 57-ата минута, след като преодоля противниковия страж от близко разстояние.

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024