ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Крумовград удари ЦСКА 1948 с 1:0 на спортен комплекс "Никола Щерев - Старика" в последен мач от петия кръг на efbet Лига. Дебютантът Даниел Миланович (73) бе героят за домакините с красив гол, а дебют за гостите направи националът Никола Илиев, който се появи в игра в 66-ата минута на мястото на Георги Русев.

Мачът в Пловдив започна в доста лежерно темпо, въпреки че гостите имаха териториално предимство, от което обаче не успяха да се възползват. В 12-ата минута Талис Енрике получи в наказателното поле, където бе оставен абсолютно непокрит. Той овладя топката, нагласи я на десния си крак и стреля силно, но коженото кълбо срещна левия страничен стълб на вратата. Веднага след това и Георги Русев не намери целта.

В средата на първата част домакините бяха много близо до откриване на резултата, след като Патрик Луан имаше възможност да стреля опасно от границата на наказателното поле, но и той не сполучи. Малко след това при центриране в пеналта на гостите играч на Крумовград игра с глава, а след това топката срещна тялото на Георги Русев. Главният рефер на срещата Драгомир Драганов веднага посочи бялата точка, смятайки че крилото на гостите е играл с ръка. След намесата на ВАР съдията прегледа ситуацията и промени решението си.

В 36-ата минута Янко Георгиев спаси с вещина удар на Педрино, а до почивката двата тима не успяха да се изненадат.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Няколко минути след подновяването на играта след почивката, футболистите на Крумовград пропуснаха страхотен шанс да открият резултата. След центриране от поредния корнер в полза на домакините, Матей Шимич стреля с глава от границата на вратарското поле, но за негово нещастие топката срещна левия страничен стълб на вратата.

В 67-ата минута на мача на терена за ЦСКА 1948 се появи новото попълнение на тима Никола Илиев, който дойде преди няколко дни от италианския гранд Интер и замени Георги Илиев, записвайки своя официален дебют с „червената” фланелка.

Резултатът бе открит в 73-ата минута от Даниел Миланович. Защитникът на ЦСКА 1948 Симеон Петров сгреши фатално и прати коженото кълбо право в Миланович, който бе абсолютно сам в половината на „червените”. Халфът пое топката, напредна няколко метра и с прекрасен прехвърлящ удар матира Даниел Наумов за 1:0. Това бе първи гол за сина на треньора Неманя Миланович с екипа на новака в родния елит. До края на мача гостите опитаха всичко по силите си да стигнат поне до реми, но не застрашиха нито веднъж вратата на Янко Георгиев и си тръгнаха без точки.

След успеха Крумовград има 6 точки в актива си на деветата позиция. ЦСКА 1948 е седми със 7 точки.

КРУМОВГРАД - ЦСКА 1948 1:0
1:0 Даниел Миланович (73)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
12 - ГРЕДА за ЦСКА 1948! Божидар Кацаров направи огромна индивидуална грешка и подари топката на Талис, който овладя в наказателното поле и веднага стреля, пращайки топката в левия страничен стълб.
14 - Бирсент Карагарен засече от въздуха центриране от левия фланг, но над вратата.
15 -  Георги Русев беше изведен зад защитата на домакините. Той нахлу в наказателното поле и стреля покрай целта.
17 - Божидар Кацаров отправи първия удар по посока вратата на Даниел Наумов от далечна дистанция, но прати топката над вратата.
23 - Крумовград организира добра контраатака, която Патрик Луан завърши с техничен удар от границата на наказателното поле. Отново в аут.
27 - Серкан Юсеин изпълни пряк свободен удар. Божидар Кацаров скочи високо и отклони с глава. Главният съдия Драгомир Драганов се подведе и отсъди дузпа за игра с ръка на Георги Русев. Топката в действителност се удари в тялото на футболиста на ЦСКА 1948 и след намесата на ВАР реферът промени решението си.
37 - Педриньо завъртя топката от пряк свободен удар над стената. Тя влизаше под напречната греда, но Янко Георгиев направи страхотно спасяване с една ръка, избивайки я в корнер.
45+1 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Кацаров засече с глава центриране от ъглов удар, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата на Наумов.
53 - ГРЕДА за Крумовград! Юсеин центрира от корнер на близката греда, където Матей Шимич отклони с глава и прати топката в десния страничен стълб, след което тя беше изчистена.
58 - Прострелно центриране отдясно стигна до Георги Русев, който стреля с едно докосване, но неточно.
65 - Георги Русев направи нов огромен пропуск. Националът открадна топката, изтича сериозна дистанция и навлезе в наказателното поле. Сам обаче се затвори и не успя да преодолее Янко Георгиев.
66 - Русев беше заменен и в игра се появи Никола Илиев, който направи официалния си дебют за ЦСКА 1948.
73 - ГОООЛ за Крумовград! Симеон Петров направи груба грешка и подари топката на Даниел Миланович, който си поведе топката и с прекрасен удар от средна дистанция вкара за 1:0.
90+2 - Антонио Вутов шутира разочароващо над вратата на Янко Георгиев.
90+6 - Край на мача! Крумовград излъга ЦСКА 1948 с 1:0 за втората си победа през сезона.

Крумоваград: 1. Янко Георгиев , 91. Вячеслав Велев, 3. Калоян Пехливанов  (7672. Раян Сенхаджи), 5. Матей Шимич, 11. Александър Георгиев , 44. Божидар Кацаров – К, 10. Серкан Юсеин (7322. Бисер Бонев), 14. Даниел Миланович , 13. Диего Рапосо (8530. Жак Пейливанов), 23. Димитър Тонев (8580. Китан Василев), 17. Патрик Луан
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 22. Бисер Бонев, 20. Джунейт Яшар, 2. Джунейт Али, 80. Китан Василев, 72. Раян Сенхаджи, 6. Джеферсон Манярес, 30. Жак Пехливанов, 8. Мартин Сораков
Треньор: Неманя Миланович

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 11. Бирсент Карагарен, 10. Георги Русев (6617. Никола Илиев), 21. Емил Ценов (839. Видар Кяртансон), 24. Ерденис Гурища (8399. Радослав Кирилов), 18. Ивайло Чочев, 4. Мики Орачев , 8. Педриньо, 87. Симеон Петров, 5. Елитон – К, 7. Талис
Резерви: 33. Генадий Ганев, 20. Антонио Вутов, 9. Видар Орн Кяртансон, 23. Емил Виячки, 17. Никола Илиев, 6. Стив Фуртадо, 31. Том Рапнуи, 39. Парвиз Умарбаев, 99. Радослав Кирилов
Треньор: Атанас Рибарски

Стадион на спортен комплекс "Никола Щерев - Старика" в Пловдив
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР