Кръв беляза последния мач на шампиона Литекс от завършващото днес първенство. “Оранжевите” направиха 0:0 у дома с Калиакра, който още преди няколко кръга си гарантира оставане в “А” група.

Треньорът на домакините Любослав Пенев заложи на резерви и юноши, като на терена излязоха Михаил Венков, Илия и Георги Миланови, Страхил Попов, Александър Цветков и Момчил Цветанов. През второто полувреме Румен Руменов и Ангел Здравчев също получиха честта да облекат фланелката на първия отбор.

В 19-ата минута Христо Янев удари греда от пряк свободен удар, като това бе първото интересно положение в мача. В 25-ата Янев удари с лакът Диан Кателиев. Главата на играча на Калиакра бе сцепена и той бе заменен принудително от Майкъл Тевия.

До почивката Литекс доминираше, като пропуски направиха Цветанов, Диуф и Джерманович.

През второто полувреме домакините мислеха повече за предстоящото награждаване и двубоят се развиваше в скучно темпо.

ЛИТЕКС - КАЛИАКРА 0:0
ЛИТЕКС: 30.Евгени Александров, 21.Александър Цветков, 22.Пламен Николов, 18.Илия Миланов, 5.Михаил Венков, 7.Христо Янев, 16.Страхил Попов, 17.Георги Миланов (60-19.Румен Руменов), 27.Момчил Цветанов, 11.Папа Диуф, 14.Диян Джерманович (53-8.Ангел Здравчев)
Резерви: 1.Урош Голубович, 3.Петър Занев, 6.Ивайло Петков, 8.Ангел Здравчев, 19.Румен Руменов, 33.Николай Бодуров, 9.Светослав Тодоров
Треньор: Любослав Пенев
КАЛИАКРА: 1.Цветан Димитров, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 8.Ивайло Раденцов, 11.Диан Кателиев (26-27.Майкъл Тевия), 14.Иван Райчев, 17.Георги Кичуков, 77.Даниел Шмедин (67-23.Георги Станчев), 18.Десислав Русев, 30.Милен Бонев, 31.Георги Филипов
Резерви: 12.Добрин Добрев, 3.Мартин Димов, 25.Александър Събев, 27.Майкъл Тевия, 15.Антон Петров, 20.Марко Марков, 23.Георги Станчев
Треньор: Антони Здравков

Ловеч, Градски стадион
Съдия: Стефан Апостолов

Срещата по минути
19 - ГРЕДА! Христо Янев изпълни пряк свободен удар, топката срещна напречната греда на вратата на Калиакра.
25 - Кръв по главата на Диан Кателиев, който бе ударен с лакът от Христо Янев.
26 - smqna.jpg Играчът на Калиакра не може да продължи участие в мача, заменен е принудително от Майкъл Тевия.
27 - Вратарят на Калиакра Цветан Димитров спасява силен удар на Деян Джерманович.
33 - Удар на Момчил Цветанов от дъгата на наказателното поле преминава на сантиметри от лявата греда.
38 - Папа Диуф стреля в аут от дъгата на наказателното поле.
45 - Янев центрира от корнер, Диуф стреля с глава, но топката излиза в аут.