ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец приема ЦСКА в мач от втория кръг на плейофите от първата шестица на efbet Лига. Двубоят, който започва в 20:15 часа, до голяма степен може да предопредели новия шампион на България. За момента „орлите“ са лидер в класирането с една точка пред „армейците“.

Откакто Лудогорец е част от елита, в повечето случаи основният му конкурент за титлата е ЦСКА. Често пъти „армейците“ изостават фатално от „орлите“ още в началото на пролетта. Има два случая, в които обаче именно мачовете между разградчани и „червените“ са били решителни за титлата на България.

Още в първия си сезон в родния футболен елит Лудогорец влиза в битката за шампионския трофея. На 23 май 2012 г. разградчани приемат ЦСКА. Преди началото на мача столичани имат аванс от две точки в класирането и се нуждаят от равенство, за да вземат титлата.

В Разград пристига истински десант от фенове на „армейците“. На влизане на стадиона обаче те са посрещнати по жесток начин от охранителите. Привърженици на „червените“ се оплакват от нанесен побой със сгъваеми малки. На момче от агитката на гостите е оказана медицинска помощ, след като пръстите на ръката му са разрязани с нож.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Самият мач е решен от единствен гол, реализиран от Мирослав Иванов при изпълнение на фаул в 19-ата минута. В средата на първата част Пламен Крачунов от ЦСКА няма шанс и при негов удар с глава топката се отбива в напречната греда. Малко преди почивката Ангел Грънчов оставя „червените“ с човек по-малко, след като получава червен картон за настъпване срещу настоящия треньор на Локомотив (София) Станислав Генчев.

През второто полувреме численото равенство на играчите е възстановено. Съдията Георги Кабаков, който ще свири и днешното дерби, показва червен картон на Светослав Дяков заради грубо нарушение срещу Жуниор Мораес. До края на мача Нджонго Присо и отново Пламен Крачунов удрят гредите на вратата на Урош Голубович.

Така Лудогорец печели първата си шампионска титла, която е завоювана под ръководството Ивайло Петев, който и в момента е начело на разградчани.

Шест години по-късно, на 6 април 2018 г., „орлите“ и ЦСКА отново са вкопчени в битка за титлата. „Армейците“ гостуват в Разград във втория кръг на плейофите със задачата да постигнат победа и да заличат пасива си от три точки в класирането на първенството.

„Червените“ изглеждат близо до това, тъй като на два пъти повеждат в резултата. Кирил Десподов открива за ЦСКА точно преди почивката, но в 51-ата минута Якуб Швиерчок изравнява. 20 минути по-късно Рубен Пинто отново дава аванс на „армейците“, но в последните пет минути Лудогорец стига до обрат. Клаудиу Кешерю изравнява в 85-ата минута, а три минути по-късно Швиерчок бележи втория си гол в двубоя и носи ценната победа на „орлите“. В тази среща също има червен картон. Жеферсон е изгонен от игра, след като удря Дяков без топка.

23 май 2012 г., 23 кръг
Лудогорец – ЦСКА 1:0
1:0 Мирослав Иванов (19)

Лудогорец: Голубович, Шоко (77-Витиня), Барт, Гулдан, Й. Минев, Генчев, Дяков, М. Иванов (63-Кашчелан), Марселиньо (68-М. Александров), Ив. Стоянов, Гъргоров
Треньор: Ивайло Петев

ЦСКА: М`Боли, Бандаловски, Крачунов, Грънчов, Ап. Попов, Янчев, Дюлгеров (63-К. Янев), Присо, Б. Галчев (37-Томас), Трифонов (86-Ст. Костов), Мораес
Треньор: Стойчо Младенов

Съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Горубович, Й. Минев, Барт, Дяков, Марселиньо, М. Иванов, Витиня, М. Александров (Лудогорец); М`Боли, Бандаловски, Крачусов, Б. Галчев (ЦСКА
Червени картони: 45-Грънчов (ЦСКА); 58-Дяков (Лудогорец)

6 април 2018 г., 28-и кръг
Лудогорец – ЦСКА 3:2
0:1 Десподов (45), 1:1 Швиерчок (51), 1:2 Пинто (71), 2:2 Кешерю (85), 3:2 Швиерчок (88)

Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Пластун, Моци, Натанаел, Анисе (17-Горалски), Дяков (80-Кампаняро), Лукоки (46-Швиерчок), Марселиньо, Мисиджан, Кешерю
Треньор: Димитър Димитров-Херо

ЦСКА: Черниаускас, Манолев, Чорбаджийски, Бодуров, Жеферсон, Пинто, Малинов, Десподов (55-Джеси), Тиаго (60-Ал. Георгиев), Енрике, Каранга (68-Бланко)
Треньор: Стамен Белчев

Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Дяков, Марселиньо, Мисиджан, Кампаняро, Швиерчок (Лудогорец); Манолев, Жеферсон, Бодуров, Енрике, Каранга (ЦСКА)

29.11.2021 г., Първа лига, 16 кръг

20.12.2021 г., Първа лига, 3 кръг (отложен)
ЦСКА – Лудогорец 1:0

30.04.2022 г., Първа лига, първа шестица, 28 кръг
Лудогорец – ЦСКА 5:0

10.10.2022 г., Първа лига, 13 кръг

30.04.2023 г., Първа лига, 28 кръг

Баланс за първенство: 35 мача, 18 победи за Лудогорец, 14 равенства, 3 победи за ЦСКА, г.р. 46:20 за Лудогорец
Баланс за купи: 7 мача, 2 победи за Лудогорец, 1 равенство, 4 победи за ЦСКА, г.р. 9:8 за Лудогорец
Общ баланс: 42 мача, 20 победи за Лудогорац, 15 равенства, 7 победи за ЦСКА, г.р. 55:28 за Лудогорец