Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 1:0 като гост в отложен мач от 8-ия кръг на efbet Лига.

Гостите от Разград започнаха по-активно и в първия четвърт час пропуснаха няколко възможности за откриване на резултата. Домакините отвърнаха чак в 22-ата минута с неточен удар на Емил Ценов.

До края на полувремето гредите на два пъти спираха Лудгорец от гол.

Руан Крус преодоля вратаря на ЦСКА 1948 в 26-ата минута, но топката срещна напречната греда. Пет минути преди края и левия страничен стълб спаси Петър Маринов след шут на Бърнард Текпетей.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

В началото на втората час в игра за ЦСКА 1948 се появи 16-годишният талант Марто Бойчев. Минути след това съотборниците му Талис и Педриньо пропуснаха две добри възможности да открият резултата.

След час игра Педриньо пробва още един удар към вратата на Лудогорец, но Падт го отрази.

По-малко от десет минути преди края Лудогорец успя да поведе след попадение на Матиас Тисера, възползвал се от пас на границата на вратарското поле за 1:0.

Лудогорец поведе с 9 точки пред преследвача ЦСКА. ЦСКА 1948 остава без победа през годината и заема седмата позиция с равен брой точки с осмия Арда.

ЦСКА 1948 - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Матиас Тисера (83')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
9' Първи шанс за един от двата отбора! Георги Терзиев засече центриране от корнер на далечната греда и стреля с глава, но неточно.
12' Тодор Неделев стреля от свободен удар, но Петър Маринов успя да избие в корнер.
20' Диниш Алмейда се извиси над всички при корнер и стреля глава, а топката мина малко над напречната греда.
22' ЦСКА 1948 стигна до първия си точен удар към вратата на разградчани. Емил Ценов пробва от шут от дистанция, но неточно.
26'  ГРЕДА! Тодор Неделев изпълни бързо пряк свободен удар и изведе Руан Крус, който напредна и преодоля излезлия напред Маринов, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.
40'  ГРЕДА! Текпетей получи отдясно и реши да завършва индивидуално. Шутът му по земя обаче срещна левия страничен стълб на противниковата врата.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46' Шанс за ЦСКА 1948! Талис шутира мощно извън наказателното поле на Лудогорец. Серджио Падт успя да спаси.
48' Педриньо отправи удар към вратата на Лудогорец, но не намери целта.
61' Педриньо стреля силно от дистанция, но Падт се намеси.
70' Квадво Дуа стреля с глава, но не успя да насочи топката към вратата на Петър Маринов.
83'  ГОООООЛ за Лудогорец! Матиас Тисера получи топката на границата на вратарското поле и отблизо я насочи в мрежата за 1:0.
90+1' Бирсент Карагерен стреля в долния ляв ъгъл на вратата на разградчани, но без да затрудни Падт.
90+4' Край на мача.

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 1 . Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис , 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов (К) (58' 9. Бирсент Карагарен), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев , 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов (46' 58. Марто Бойчев) , 22. Реян Даскалов (85' 39. Парвиз Умарбаев) , 87. Симеон Димитров (79'  20. Антонио Вутов)
Резерви: 32. Иван Василев, 28. Неделко Пишчевич, 30. Михаил Цонев, , 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда
Tреньор: Валентин Илиев

Лудогорец ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт , 4. Диниш Алмейда , 5. Георги Терзиев , 6. Якуб Пиотровски (К), 7. Рик Джонатан (84' 90. Спас Делев) , 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей (72' 77. Кайо Видал ), 88. Тодор Неделев (72' 10. Матиас Тисера ), 99. Руан Круз (60'  9. Квадво Дуа)
Резерви: 12. Симон Слуга, 8. Клод Гонсалвеш, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг,
Tреньор: Георги Дерменджиев

Съдия: Валентин Железов
Стадион: "Бистрица"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР