ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Черно море победи Пирин (Благоевград) с 2:1 у дома в среща от 15-ия кръг на efbet Лига и прекъсна серията си от три мача без успех в шампионата.

Двубоят започна с два опасни удара на домакините, но гостите първи стигнаха до гол. Юго Комано се възползва от грешка в отбраната на "моряците" и се разписа в 9-ата минута (1:0).

По-малко от десет минути след това Пабло Гарсия стигна до топката на далечната греда и я засече с глава за 1:1.

След малко повече от половин час игра "моряците" пропуснаха шанс да поведат, но Христо Попадийн изчисти от голлинията удар с глава на Даниел Димов.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Втората част започна с повече контрол на топката от Черно море, но головите положения липсваха. Четвърт час след почивката "моряците" удариха греда след удар на Мартин Милушев.

Последваха две добри възможности за гостите, но Симеон Александров и Иван Тасев не се възползваха.

Минути преди края капитанът на Черно море Даниел Димов се разписа с глава за 2:1, намирайки топката след центриране в наказателното поле на съперника.

Успехът качи Черно море на върха в класирането с две точки и мач повече от Локомотив (Пловдив). Пирин е 13-и с 11 точки в актива си.

ЧЕРНО МОРЕ - ПИРИН 2:1
0:1 Юго Комано (9'), 1:1 Пабло Гарсия (18'), 2:1 Даниел Димов (84')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Първи шанс в мача! Атанас Илиев стреля с левия крак, но Ковальов нямаше проблеми да улови.
8' Нов изстрел към вратата на Черно море! Пашеко стреля, но ударът му е блокиран.
9'  ГООООЛ за Пирин! Юго Комано се възползва от далечен пас и грешка в отбраната на Черно море, за да открие резултата.
18'  ГООООЛ за Черно море! Пабло Гарсия засече центриране на далечната греда и с глава се разписа за 1:1.
20' Сула шутира от около 20 метра, но Ковальов успя да избие топката.
25' Борис Тютюков опита удар, който рикошира в крака на Живко Атанасов и премина опасно покрай гредата.
35' Страхотен шанс за Черно море! Даниел Димов отправи удар с глава, който Христо Попадийн изчисти от голлинията.
46+1' Бенгюзов центрира от корнер на близката греда, Тютюков отправи удар, който мина опасно покрай гредата.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
60'  ГРЕДА за Черно море! Мартин Милушев насочи топката към долния десен ъгъл,  но тя срещна гредата.
63' Шанс за Пирин! Симеон Александров отправи удар, но Иван Дюлгеров спаси.
75' Нова възможност за гостите! Суда подаде на Иван Тасев, който стреля покрай гредата.
80' Фаул пред вратата на Пирин! Мазир Сула шутира, но над вратата.
84'  ГООООЛ за Черно море! Даниел Димов беше най-добре пласиран при центриране и с глава се разписа за 2:1.
90+7' Край на мача!

Черно море ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров , 3. Живко Атанасов, 27. Даниел Димов , 2. Цветомир Панов, 32. Мартин Дичев, 5. Пабло Гарсия , 35. Арлинд Дакай (46'  7 Брено), 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко (57'  17 Мартин Милушев), 8. Мазир Сула (86'  29 Берк Бейхан), 9. Атанас Илиев (57'  33 Мишаел Алвес)
Резерви: 84 Християн Славков, 10 Велислав Василев, 86 Исмаил Иса, 39 Николай Златев, 4 Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев

Пирин Благоевград ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 77. Андрей Йорданов, 8. Дмитро Семенив, 38. Александър Дюлгеров , 29. Мартин Бачев, 83. Христо Попадийн (69'  9 Станислав Костов), 73. Венцислав Бенгюзов , 20. Аймен Суда, 17. Борис Тютюков (61' 33 Симеон Александров) , 11. Иван Тасев (82' 30 Любомир Тодоров) , 19. Юго Комано
Резерви: 1 Марио Кирев, 18 Велислав Минков, 27 Георги Върбанов, 10 Даниил Кондраков, 25 Илиан Костов, 16 Мартин Георгиев
Треньор: Иво Тренчев

Съдия: Петър Кузев
Стадион: "Тича", Варна
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР