ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Ивайло Ангелов и DJ Теди Джорджо за крайния резултат от мача!

ЦСКА 1948 успя да победи с 1:0 Ботев (Пловдив) след гол в края на мача от 13-ия кръг на Еfbet Лига. Асът на "червените" Ивайло Чочев се превърна в герой за тима си, разписвайки се в 86-ата минута след асистенция на Георги Русев. Така ЦСКА 1948 продължава без загуба като домакин в Бистрица от началото на сезона.

"Червените" събраха 21 точки и се изкачиха на шестото място - с една по-малко от петия към момента Арда. Ботев (Пловдив) е чак на 12-ата позиция с 12 точки.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

В този мач старши треньор на ЦСКА 1948 по документи се водеше Юри Васев, тъй като Николай Панайотов не притежава нужния ПРО лиценз. Младият специалист даваше указанията край тъчлинията, а играчите му доминираха през по-голямата част от срещата и заслужено спечелиха.

"Червените" започнаха по-активно и още в петата минута бяха близо до откриването на резултата. Eрденис Гурища центрира, Ивайло Чочев беше оставен непокрит в наказателното поле на Ботев, но изпрати топката в дясната греда, пазена от Даниел Кайзер.

Последваха пропуски на Георги Русев и Емил Ценов. В средата на първото полувреме Елитон се извиси над всички при корнер, но и защитникът на "червените" не намери целта. Секунди по-късно изстрел на Антонио Вутов премина встрани от лявата греда.

В 26-ата минута Даниел Наумов беше принуден да се намесва. Антоан Бароан стреля от 20-ина метра, но стражът на ЦСКА 1948 спаси. В добавеното време на първата част Ивайло Чочев получи страхотно подаване в наказателното поле от Бирсент Карагарен, но не успя да насочи във вратата.

В 54-ата минута Антоан Бароан се оказа сам около точката за дузпа след заучено изпълнение на корнер, но ударът му бе блокиран. Секунди след това Чочев отново се размина с гола. Капитанът на ЦСКА 1948 се озова на отлична позиция за стрелба, но изпрати топката над вратата. В 67-ата минута Кайзер отрази нов удар на Чочев.

В 76-ата минута резервата Кяртансон вкара за домакините, но попадението беше отменено заради засада. Седем минути преди края на редовното време Чочев направи нов пропуск. В 86-ата обаче той най-после успя да се разпише. Георги Русев центрира от ъглов удар, Чочев беше изпуснат от отбраната на Ботев и с глава насочи топката неспасяемо в далечния ъгъл на Даниел Кайзер - 1:0.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024
Класирането в Efbet Лига

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

ЦСКА 1948 - БОТЕВ (Пд) 1:0
1:0 Ивайло Чочев (86)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5  ГРЕДА! Защитата на Ботев изчисти топката след ъглов удар, тя стигна до Ерденис Гурища. Той центрира от десния фланг. На границата на вратарското поле гостите изпуснаха Ивайло Чочев, който засече с глава, но право в дясната греда на вратата, пазена от Даниел Кайзер.
8 - Удар на Георги Русев прелетя покрай вратата на гостите.
23 - Антонио Вутов стреля, топката излезе в аут.
45+1 - Бирсент Карагарен центрира остро в наказателното поле на Ботев, където Ивайло Чочев от няколко метра не успя да насочи във вратата.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Гурища подаде към Карагарен, който центрира, Емил Ценов засече неточно с глава.
55  "Червените" пропуснаха нов шанс. Симеон Петров се озова отдясно в полето на гостите и центрира, Антоан Конте изпусна Чочев, който от около десетина метра прати топката над вратата.
76  Отменен гол! Кяртансон беше изведен сам срещу Кайзер и вкара с прехвърлящ удар. Попадението обаче беше отменено, тъй като исландецът беше зад отбраната на гостите.
86  ГОЛ! 1:0 за ЦСКА 1948 след попадение на Ивайло Чочев! Aсът на "червените" се разписа с глава в далечния ъгъл след отлично центриране на Георги Русев от ъглов удар.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на мача. ЦСКА 1948 победи Ботев (Пловдив) с 1:0.

ЦСКА 1948
ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов,  24.Ерденис Гурища , 87.Симеон Петров, 5.Елитон,  15. Симеон Василев, 21.Eмил Ценов (79  39.Парвиз Умарбаев), 20.Антонио Вутов  (69  13.Стоян Стоичков), 11.Бирсент Карагарен (69  9.Видар Кяртансон), 10.Георги Русев (90+1  23.Емил Виячки), 8.Педриньо (80  99.Радослав Кирилов), 18.Ивайло Чочев (к)
Резерви: 33.Генадий Ганев, 9.Видар Кяртансон, 23.Емил Виячки, 17.Никола Илиев, 39.Парвиз Умарбаев, 99.Радослав Кирилов, 19.Руни Ева, 6.Стив Фуртадо, 13.Стоян Стоичков
Треньор: Николай Панайотов

БОТЕВ (Пд): 92.Даниел Кайзер, 5.Йонас Тамм, 22.Реда Рабей (к), 38.Константинос Балоянис , 15.Джеймс Ето`о (89  2.Рой Херман), 14.Фаустас Степонавичус (46  28.Янис Карабельов ), 16.Самюел Акере (72  31.Уме Емануел), 19.Антоан Конте, 20.Антонио Перера (89  9.Мартин Секулич), 21.Точукву Ннади (72  30.Лъчезар Балтанов), 11.Антоан Бароан
Резерви: 1.Хидайет Ханкич, 2.Рой Херман, 9.Мартин Секулич, 17.Николай Минков, 28.Янис Карабельов, 30.Лъчезар Балтанов, 31.Уме Емануел, 79.Атанас Чернев
Треньор: Душан Керкез

Бистрица, стадион "Витоша"
Съдия: Михаел Павлов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР