ЦСКА победи Черно море с 2:0 като гост в среща от 15-ия кръг на Efbet лига. Двата отбора заложиха на битката по целия терен на "Тича" и до последно не успяваха да създадат 100%-ови голови положения, за които да съжаляват, поне до 88-ата минута на двубоя. След нея "армейците" вкараха две бързи попадения, а Черно море пропусна златен шанс да отбележи.

Първата част не предложи много емоции на феновете освен здравите сблъсъци в центъра на терена. Мартин Минчев пробва да затрудни вратаря на ЦСКА в 8-ата минута, а Пинто в 24-ата шутира по посока на тази на Черно море с което се изчерпиха положенията в първия половин час. До края Занев и Тиаго опитаха от преки свободни удари, но също не затрудниха Митрович. В продължението на полувремето Рубен Пинто удари дясната греда със силен удар от дистанция.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Второто полувреме започна с няколко опита за създаване на опасности, но без резултат. След час игра треньорът на ЦСКА реагира  бурно на съдийско решение и получи жълт картон, а десет минути по-късно двубоят беше прекъснат за малко заради лоша видимост на терена поради запалени димки по трибуните. Това беше най-интересното е срещата от началото на втората част, в която двата тима така и не успяваха да поразят целта. Четвърт час преди края домакините поискаха дузпа за падане в наказателното поле на Мартин Минчев, но реферът замълча, а двубоят се изнерви още повече. Отново Минчев можеше да открие резултата в 83-ата минута, когато беше изведен зад гърба на "червената" отбрана, но вратарят на ЦСКА излезе навреме и го изпревари.

Две минути преди края на мача ЦСКА се възползва от временната липса на защитника на Черно море Виктор Попов и с човек повече откри резултата (1:0). Кристиян Малинов изскочи зад гърба на отбраната и в обратния ъгъл вкара за "червените". Минути по-късно при контраатака Али Соу удвои (2:0), пращайки топката в далечния ъгъл. Между двете попадения Черно море пропусна да изравни, но Бусато се справи с удар на Иса и запази вратата си при втория точен удар за Черно море.

ЦСКА се закрепи на четвъртата позиция и е на 4 точки зад Левски, като "сините" са с мач по-малко. Черно море пък вече е на границата на топ 6 и само головата разлика държа тима над Берое.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 0:2
0:1 Кристиян Малинов (88'), 0:2 Али Соу (90+1')

Cherno MoreЧЕРНО МОРЕ: 18.Миодраг Митрович, 6.Виктор Попов, 27.Даниел Димов, 44.Димитриос Хантакиас, 2.Цветомир Панов, 99.Дани Кики, 7.Ериксон Андраде, 72.Родриго Силва, 71.Васил Панайотов, 90.Мартин Минчев, 9.Исмаил Мустафа
Резерви: 26.Иван Дичевски, 33.Мирослав Енчев, 5.Стефан Станчев, 20.Алваро Кардо, 10.Илиан Илиев, 8.Емил Янчев, 93.Фахд Актау

CSKA SofiaЦСКА: 13.Густаво Бусато, 6.Рубен Пинто, 10.Евандро Силва, 11.Петър Занев, 14.Вив Соломон-Отабор, 18.Брадли Мазику, 20.Тиаго Родригез, 22.Али Соу , 25.Раул Албентоса, 26.Валентин Антов, 28.Пламен Гълъбов
Резерви: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Жеферсон Телес, 9.Aнтъни Уот, 15.Кристиян Малинов , 19.Иван Турицов, 24.Нуно Томаш, 27.Мартин Смоленски

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Николай Йорданов