Баланс: 8 мача, 1 победа за Берое, 1 равенство, 6 победи за ЦСКА, г.р. 5:15

Черноморец (Поморие) – Миньор (Перник)
Днес от 16:00 часа
Съдия: Христо Ристосков
Помощници: Вълчев, Стоилов
Факт: Черноморец за първи път в историята си играе на четвъртфинал. Миньор е правил това 6 пъти. В три от случаите перничани продължават напвед. За последно Миньор играе на този етап от турнира през 1974 г., когато отстранява Дунав (Русе) с 2:0 като домакин и 1:2 като гост.

Чавдар (Етрополе) – Славия
Съдия: Ивайло Стоянов
Помощници: Джугански, Ангелов
Факт: Чавдар за първи път в историята си играе на четвъртфинал за купата на България. Славия прави това за 36-и път. “Белите” са прескачали тази фаза 14 пъти. Последният път е през 1996 г., когато отстраняват Металург (Перник) с 4:1 като домакин и 0:0 като гост. В същия сезон Славия печели Купата и шампионската титла. Последното участие на четвъртфинал е през 2007 г., когато “белите” отпадат от Литекс с 1:2.

Калиакра – Черно море
Днес от 19:30 часа по Ring.BG
Съдия: Николай Йорданов
Помощници: Гаврилов, Мишев
Факти: Черно море до момента е играл 18 пъти на четвъртфинал в турнира. Само 4 пъти варненци са продължавали напред. Последното участие е през 2008 г., когато Черно море отстранява Пирин с 1:0.

Калиакра ще играе за втори път на четвъртфинал. При първото си участие през 2008 г. тимът от Каварна отстрани Локомотив (Пловдив) с 3:1. На полуфинала Калиакра се срещна с днешния си съперник Черно море, а “моряците” победиха с 3:1.

Заб.: Статистиката и фактите са изготвени от в. “7 дни спорт”.