8 града ще бъдат домакин на най-вълнуващия турнир по минифутбол в България, който стартира в началото на септември.

Купата на 8888“ ще разпредели 80 000 лева награден фонд, а в турнира могат да се включат всички желаещи любители на футбола.

Участието в надпреварата е напълно безплатно, като всеки желаещ трябва да се регистрира на 8888cup.com.

Турнирът е по правилата на минифутбола, като в мачовете участват 5 полеви играчи и 1 вратар навършили 18 години.

Първата надпревара е в Бургас на 6-8 септември, следват Варна на 13-15 септември, Велико Търново и Русе на 20-22 септември, Стара Загора и Пловдив на 27-29 септември, София на 4-6 октомври и Благоевград на 11-13 октомври.

Турнирът ще завърши с финална надпревара в София, в която един срещу друг ще се срещнат завършилите на първо и второ място в квалификационните градски турнири.

Победителите в квалификационните турнири получават парична награда от 2500 лева, вицешампиона взема 1500 лева, а завършилия на трето място 1000 лева. Топ 16 отборите получават комплект футболна екипировка.

Голямата награда за шампиона в турнира е 20 000 лева, 10 000 лева е наградата за второ място, а третият получава 5 000 лева парична награда.

Пълните правила на турнира може да прочетете ТУК!